کد خبر: 2847
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
محمد تقی فخریان

دبیر کانون مدارس اسلامی خراسان رضوی گفت: 800 نفر از دانش آموزان مدارس اسلامی که در قالب کانون مدارس شکل گرفته در همایشی با عنوان «در سایه سار مهر» در روز چهارشنبه 3 مهرماه از ساعت 9 تا قبل از اذان ظهر در تالار قدس حرم مطهر حضور پیدا کنند.

به گزارش پیام خبر، محمد تقی فخریان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس با بیان اینکه مهر امسال علاوه بر تلاقی محرم و تربیت حماسی حسینی است و در خراسان رضوی مهر حسینی با بوی رضوی آغاز می شود، گفت:امسال یک عنوان دیگر موجب وحدت بخشی بین دلدادگان حسینی شده و آن هم آغاز سال تحصیلی با بیانیه گام دوم انقلاب است.

دبیر کانون مدارس اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت:با توجه به اینکه یکی از اهداف مدارس اسلامی پاسداشت ارزش های انقلاب است و نمی توانند به بیانیه گام دوم بی تفاوت باشند لذا پیشنهاد شد امسال 800 نفر از دانش آموزان مدارس اسلامی که در قالب کانون مدارس شکل گرفته در همایشی با عنوان «در سایه سار مهر» در روز چهارشنبه 3 مهرماه از ساعت 9 تا قبل از اذان ظهر در تالار قدس حرم مطهر حضور پیدا کنند.

فخریان تبیین مبانی نظری و اسلامی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، گرامیداشت شهدای دفاع مقدس و نگاه به تربیت حماسی بیانیه گام دوم انقلاب را از اهداف این همایش دانست و ادامه داد:کانون مدارس اسلامی وظیفه خود می داند در کنار آموزش و پرورش تربیت اسلامی را در مدارس خراسان رضوی ترویج کند.

وی با بیان اینکه تلاش می شود بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر آموزش و پرورش قرار بگیرد، افزود:کانون مدارس اسلامی خراسان رضوی 40 هزار دانش آموز را تحت پوشش دارد و به سمت این می رود تا بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس به عنوان یک اصل خوانده شود و بعد از خوانش این بیانیه مهمترین گام فهمیدن آن است چرا که درک بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان و نوجوانان امید بخشی را انتقال می دهد.

دبیر کانون مدارس اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک راهبرد اساسی برای نظام اسلامی و تربیتی است، گفت:علاوه بر خواندن و فهمیدن بیانیه گام دوم باید برای ترویج آن تلاش کنیم چرا که دانش آموزان مدارس اسلامی خراسان رضوی می توانند پرچمدار اشاعه این بیانیه باشند.

فخریان با اشاره به اینکه در خراسان رضوی مدارسی پایه گذاری شده که حاصل آن تربیت بزرگان و چهره های بسیاری در حوزه های مختلف است، اظهارداشت: امیدواریم این نگاه اولین حرکت ما در دهه پنجم انقلاب باشد و بتوانیم یک همدلی را در فضای مدارسی که علاقمند به مسائل اسلامی هستند شروع کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.