بورس

روند صعودی معاملات بورس و اوراق بهادار در روز جاری ادامه دار بود تا جایی که شاخص کل بورس رکورد تازه ای را در این روز با رشد ۹۳۶۷ واحدی برای خود ثبت کرد.

به گزارش پیام خبر، شاخص کل بورس و اوراق بهادار سومین روز کاری خود در هفته جاری (دوشنبه اول مهر) را با روند صعودی و رشد ۳۷۲۹ واحد آغاز کرد و در جایگاه ۳۰۵ هزار و ۸۳۲ واحد قرار گرفت و در ادامه روز این روند صعودی حفظ شد تا جایی که شاخص کل بورس در انتهای روز جاری رشد ۹۳۶۷ واحدی را برای خود ثبت کرد و با این رشد در جایگاه ۳۱۱ هزار و ۴۷۱ واحد ایستاد.

بر اساس جداول معاملاتی امروز شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۵۱۷ واحد افزایش معادل ۳.۱۰ درصد به ۸۳ هزار و ۷۱۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۱۶۵ واحد رشد معادل ۲.۴۷ درصد به ۹۰ هزار و ۱۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۴۴۹ واحد افزایش، معادل ۲.۴۷ درصد به ۶۰ هزار و ۲۵۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۰۱۰۱ واحد رشد، معادل ۲.۹۰ درصد به ۳۵۸ هزار و ۷۰۱ واحد، شاخص بازار اول با ۶۷۴۹ واحد افزایش معادل ۳.۱۵ درصد به ۲۲۶ هزار و ۶۰۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۹۳۱۴ واحد رشد معادل ۳.۱۵ درصد، به ۶۳۲ هزار و  ۳۳۵ واحد رسید.

بنابراین گزارش، نمادهای وتجارت - بانک تجارت، خساپا – سایپا، وبصادر - بانک صادرات ایران، ونوین - بانک‌اقتصادنوین، دزهراوی - داروسازی‌زهراوی‌، خودرو - ایران‌ خودرو  و کسرا - سرامیک‌های‌صنعتی‌اردکان‌ صبح امروز در صدر لیست پربیینده های بورس قرار داشتند که در میان آنها نمادهای ونوین - بانک‌اقتصادنوین‌، دزهراوی - داروسازی‌زهراوی‌ و کسرا - سرامیک‌های‌صنعتی‌اردکان‌ در صبح امروز روند صعودی را برای خود ثبت کرده بودند و در پایان معاملات امروز تنها نماد خساپا – سایپا که در لیست پربیینده های بورس قرار دارند روند نزولی داشت.

بنابر جدول نمادهای تاثیرگذار در بورس صبح امروز نمادهای فولاد با ۲۷۰ واحد، فملی با ۲۶۴ واحد، تاپیکو با ۲۶۰ واحدف جم با ۲۵۲ واحد، وامید با ۲۴۴ واحد و ومعادن با ۲۱۲ واحد بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس گذاشتند و در پایان معاملات امروز نمادهای فارس، فولاد، فملی، رمپناف پارس، پارسان و شپنا به ترتیب با ۱۰۶۴، ۵۴۷، ۵۳۱، ۳۷۰، ۳۶۵، ۳۴۳ و ۲۸۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند و به این ترتیب در پایان داد و ستدها در ۴۸۰ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۳۵۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۳ هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

یادآور می شود: شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته (یکشنبه ۳۱ شهریور) دومین روز کاری خود در هفته جاری را با روند صعودی به پایان رساند و بر اساس آمارهای معاملاتی روز گذشته اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۳۹۰ واحد رشد معادل ۱.۴۷ درصد به ۳۰۲ هزار و ۱۰۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۱۸۰ واحد افزایش معادل ۱.۴۷ درصد به ۸۱ هزار و ۱۹۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۰۸۵ واحد رشد معادل ۲.۴۳ درصد به ۸۷ هزار و ۵۸۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۳۹۶ واحد افزایش، معادل ۲.۴۳ درصد به ۵۸ هزار و ۸۰۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۹۲۶ واحد رشد، معادل ۱.۷۳ درصد به ۳۴۸ هزار و ۵۹۹ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۲۴ واحد افزایش معادل ۱.۳۰ درصد به ۲۱۹ هزار ۸۵۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۵۷۳ واحد رشد معادل ۱.۷۶ درصد، به ۶۱۳ هزار و ۲۰ واحد رسیده بودند.

در جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در پایان معاملات ۶ نماد  فملی با ۴۲۲ واحد، فولاد با ۲۳۴ واحد، جم با ۲۳۲ واحد، رمپنا با ۲۲۹ واحد، پارس با ۱۸۴ واحد و شپدیس با ۱۴۰ واحد رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند. همچنین در پایان معاملات روز گذشته قیمت سهام نمادهای خمحور، خفنر، ولصنم، غگرجی، درازک، غنوش و قشکر بیشترین افزایش قیمت و نمادهای خوساز، شگل، سصفها، فخاس، پلاسک، رتاپ و کفپارس بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند و به این ترتیب، در پایان داد و ستدها در ۴۱۲ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۳۳۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۲ هزار و ۸۱۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.