کد خبر: 2862
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
زهرا افتخاری

مدیرکل کانون پرورش فکری فارس از پیشتازی قصه‌گویان قیروکارزین و آباده در بخش استانی جشنواره بین المللی قصه‌گویی خبر داد.

به گزارش پیام خبر، زهرا افتخاری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: کانون پرورش فارس با حضور فعال در بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی ‌قصه‌گویی، زنان و مردان، پدربزرگ‌ها ومادربزرگ‌ها، دختران و پسران ومربیان را وارد این رقابت فرهنگی کرده‌است.

وی افزود: با پایان یافتن مهلت ثبت و بارگذاری قصه‌ها در بخش صحنه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، قصه‌گویان آباده و قیروکارزین پیشتاز ثبت و بارگذاری قصه شدند. این در حالی است که برای ثبت قصه‌های۹۰ ثانیه‌ای هنوز فرصت باقی است و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۰ مهرماه با مراجعه به پایگاه جشنواره به قصه‌هایشان را ثبت کنند.

افتخاری ادامه داد: قصه‌های صحنه‌ای را ۱۱ نفر در بخش زنان و مردان، ۱۰ نفر در بخش دختران و پسران و ۱ مربی روایت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش ۸۵ قصه‌گو در دو بخش قصه‌های صحنه‌ای و قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای با مراجعه به  مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قیروکارزین، قصه‌هایشان را ثبت کردند. از این تعداد  ۲۲ قصه‌گو در بخش قصه‌های صحنه‌ای و ۶۳ قصه‌گو در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای شرکت کردند.

در مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان آباده نیز ۶۳ قصه توسط ۵۶ قصه‌گو ثبت شده است. ۳۷ نفر در بخش دختران و پسران، ۵ پدربزرگ و مادربزرگ، ۸ نفر در بخش زنان و مردان و ۴ مربی این قصه ها را روایت کرده‌اند.

بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با اهداف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی، ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و مؤثر میان قصه‌گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و استادان حوزه‌ی قصه و قصه‌گویی، احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان در جشنواره (دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها)، برنامه‌ریزی در جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه و مشارکت مردم و ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه برگزار می‌شود. این در حالی است که جشنواره در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و قصه‌گویی ۹۰ ثانیه‌ای برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور فرصت داشتند تا قصه هایشان را بارگذاری کنند.

قصه‌گویان  در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای تا ۱۰ مهر ۱۳۹۸ فرصت دارند فیلم‌های قصه‌گویی خود را در پایگاه جشنواره به نشانی  www.kanoonfest.ir  بارگذاری کنند.

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس روزهای ۷ تا ۹ مهرماه سال جاری جشنواره استانی قصه‌گویی را در شیراز برگزار می‌کند. فارس همچین میزبان جشنواره منطقه ای در آذر ماه امسال خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.