کد خبر: 2866
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
عکس های هوایی بین الحرمین

تیم تاسیسات موکب «احمد بن موسی (ع)»، امروز به کربلای معلی اعزام شد تا ضمن آماده سازی موکب زمینه حضور زائران را فراهم کند.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور، امروز در جلسه هماهنگی موکب «احمد بن موسی (ع)» که در سالن امام علی (ع) سپاه فجر فارس، برگزار شد، گفت: روح واقعی سفر اربعین دلالت بر پیام فرهنگی بزرگ اربعین دارد.

رئیس هیئت امنای موکب «احمد بن موسی (ع)»، 39 سال پیش جنگی به ما تحمیل شد که چرایی جنگ برای ما جای تامل است، اظهارداشت: دلیل جنگ، روی دادن انقلاب اسلامی است چرا که انقلاب اسلامی می خواست پیام عاشورا را به جهان برساند.

وی با اشاره به اینکه به خاطر فرهنگ عاشورا و حماسه حسینی، مردم از نقاط مختلف کشور، آمدند و ایستادگی کردند و خداوند هم پیروزی را نصیب این کشور کرد، اضافه کرد: نصرت خدا در پناه ایمان به دست می آید.

سردار غیب پرور با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ، رزمندگان نام «کربلا»، «نینوا» و «یا حسین (ع)» را ذکر لب داشتند، افزود: در اربعین مهمترین کار ما اینست که پیام عاشورا را به جهان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پیام عاشورا، پیام آزادگی و مقاومت است، اظهارداشت: دنیا می بایست حسین بن علی (ع) را بشناسد تا مهدی (عج) را بشناسد و هرچه در اربعین روی می دهد دست ما نیست ما تنها خدمت گذار هستیم و این نوکری باید باعث شود تا مسیر را برای دیگران روشن کند و همه خادمین باید یک عنصر فرهنگی باشند.

سردار غیب پرور با تاکید بر اینکه باید در اربعین بتوانیم فرهنگ انتظار و مهدویت را به جهانیان معرفی کنیم، افزود: ما باید از حماسه حسینی باید خود استفاده کنیم تا موضوع مهدویت را بیان کنیم و در موکب «احمد بن موسی (ع)» باید این موضوع بسیار گفته شود.

به گفته رئیس هیئت امنای موکب «احمد بن موسی (ع)»، مطالبه رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی)، میدان دادن به جوانان است و باید اجازه دهیم جوانان حضور یابند و کار کنند و اگر فردی در کمیته ها این موضوع را فراموش کند دچار یک نقیصه شده است و این به منزله خط زدن پیرغلامان نیست.

وی گفت: مردم خوب استان فارس که همه تعلقات به خاندان آل الله (ع) دارند حتما هزینه کنند تا زمینی برای موکب در کربلای معلی تهیه شود.

بر اساس این گزارش در ادامه، «مسعود راستی»، مدیر اجرایی موکب «احمد بن موسی (ع)» با اشاره به اینکه این همایش برای هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های این موکب برگزار شده است، گفت: امروز تیم های تاسیساتی اعزام می شوند و 15 مهر هم مابقی افراد اعزام خواهند شد.

خاطر نشان می شود، تیم تاسیسات موکب «احمد بن موسی (ع)»، امروز به کربلای معلی اعزام شد تا ضمن آماده سازی موکب زمینه حضور زائران را فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.