کد خبر: 2866
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
عکس های هوایی بین الحرمین

تیم تاسیسات موکب «احمد بن موسی (ع)»، امروز به کربلای معلی اعزام شد تا ضمن آماده سازی موکب زمینه حضور زائران را فراهم کند.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور، امروز در جلسه هماهنگی موکب «احمد بن موسی (ع)» که در سالن امام علی (ع) سپاه فجر فارس، برگزار شد، گفت: روح واقعی سفر اربعین دلالت بر پیام فرهنگی بزرگ اربعین دارد.

رئیس هیئت امنای موکب «احمد بن موسی (ع)»، 39 سال پیش جنگی به ما تحمیل شد که چرایی جنگ برای ما جای تامل است، اظهارداشت: دلیل جنگ، روی دادن انقلاب اسلامی است چرا که انقلاب اسلامی می خواست پیام عاشورا را به جهان برساند.

وی با اشاره به اینکه به خاطر فرهنگ عاشورا و حماسه حسینی، مردم از نقاط مختلف کشور، آمدند و ایستادگی کردند و خداوند هم پیروزی را نصیب این کشور کرد، اضافه کرد: نصرت خدا در پناه ایمان به دست می آید.

سردار غیب پرور با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ، رزمندگان نام «کربلا»، «نینوا» و «یا حسین (ع)» را ذکر لب داشتند، افزود: در اربعین مهمترین کار ما اینست که پیام عاشورا را به جهان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پیام عاشورا، پیام آزادگی و مقاومت است، اظهارداشت: دنیا می بایست حسین بن علی (ع) را بشناسد تا مهدی (عج) را بشناسد و هرچه در اربعین روی می دهد دست ما نیست ما تنها خدمت گذار هستیم و این نوکری باید باعث شود تا مسیر را برای دیگران روشن کند و همه خادمین باید یک عنصر فرهنگی باشند.

سردار غیب پرور با تاکید بر اینکه باید در اربعین بتوانیم فرهنگ انتظار و مهدویت را به جهانیان معرفی کنیم، افزود: ما باید از حماسه حسینی باید خود استفاده کنیم تا موضوع مهدویت را بیان کنیم و در موکب «احمد بن موسی (ع)» باید این موضوع بسیار گفته شود.

به گفته رئیس هیئت امنای موکب «احمد بن موسی (ع)»، مطالبه رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی)، میدان دادن به جوانان است و باید اجازه دهیم جوانان حضور یابند و کار کنند و اگر فردی در کمیته ها این موضوع را فراموش کند دچار یک نقیصه شده است و این به منزله خط زدن پیرغلامان نیست.

وی گفت: مردم خوب استان فارس که همه تعلقات به خاندان آل الله (ع) دارند حتما هزینه کنند تا زمینی برای موکب در کربلای معلی تهیه شود.

بر اساس این گزارش در ادامه، «مسعود راستی»، مدیر اجرایی موکب «احمد بن موسی (ع)» با اشاره به اینکه این همایش برای هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های این موکب برگزار شده است، گفت: امروز تیم های تاسیساتی اعزام می شوند و 15 مهر هم مابقی افراد اعزام خواهند شد.

خاطر نشان می شود، تیم تاسیسات موکب «احمد بن موسی (ع)»، امروز به کربلای معلی اعزام شد تا ضمن آماده سازی موکب زمینه حضور زائران را فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.