کد خبر: 2919
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: کارگاه «آموزش داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان» همزمان با روز جهانی ناشنوایان در شیراز برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری، در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با هشتم مهرماه روز جهانی ناشنوایان، کارگاه آموزش داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و با هدف ارتباط بیشتر قشر ناشنوا با کتاب، آشنایی با اهمیت داستان و قصه و تقویت مهارت های ارتباطی این افراد تشکیل می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس تاکید کرد: در این دوره که با حضور کتابداران فعال حوزه ناشنوایان کتابخانه های عمومی استان، مربیان ناشنوای مدارس استثنایی شیراز، فعالان انجمن ناشنوایان و کانون خانواده ناشنوایان، اعضای ناشنوا و خانواده آن ها همراه است، «زهره عارفی»، نویسنده و فعال حوزه ناشنوایان و دبیر جشنواره ملی «صدای سکوت» حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در این دوره «عرافی»، اهمیت کتابخوانی و تاثیر داستان و قصه در کاهش مشکلات ارتباطی ناشنوایان را تدریس می کند، اظهارداشت: همچنین شیوه های داستان خوانی برای ناشنوایان، داستان های مناسب برای این گروه و مبانی داستان نویسی ویژه افراد ناشنوا آموزش داده خواهد شد.

منوچهری اضافه کرد: کارگاه آموزشی داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان در ادامه فعالیت های مجموعه کتابخانه های عمومی فارس برای گروه های خاص برنامه ریزی شده است، این برنامه روز دوشنبه هشتم مهرماه ساعت 9 در سالن «کتابدار» اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار می‌ شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.