کد خبر: 2955
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
قصه گویی

روایت قصه‌ های بخش استانی بیست‌ و دومین جشنواره بین‌ المللی قصه‌ گویی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با قصه «غولیانوس و کوزه» آغاز شد.

به گزارش پیام خبر، روایت قصه‌ های بخش استانی بیست‌ و دومین جشنواره بین‌ المللی قصه‌ گویی امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با قصه «غولیانوس و کوزه» آغاز شد،‌ در صبح پاییزی اولین روز جشنواره استانی قصه‌ گویی در شیراز، سمیه یزدانبخش، محمد جواد علیمردانی، راهله کنعانی، حوا کهنسال و مهدیه محمدی قصه‌ های «غولیانوس و کوزه»، «کلاغ خنزرپنزری»، «از این طرف نگاه کن»، «علیقلی الکی سوار» و «بالای درخت» را روایت می‌ کنند.

«طولانی‌ترین قصه دنیا»، «مترسک و خانم بهار»، «افسانه روباه حیله‌ گر»، «بخور و بخواب»، «ملک سنباد و شاهین»، «پادشاه و سه دروغگو» و «ماهی رنگین‌ کمان»، دیگر قصه‌هایی است که در بخش زنان و مردان توسط معصومه لطفی‌ زاده، فرشته عابدی، سمیه افشاری، خدیجه بذرافشان، نرگس رنجبر، احمد غریب‌ خانی و مریم کشتکار روایت می‌شود.


بر اساس این گزارش، بخش استانی بیست‌ و دومین جشنواره بین‌ المللی قصه‌ گویی در بعد از ظهر روز هفتم مهر با قصه‌گویی 15 قصه‌گوی دیگر ادامه می‌ یابد، لیلا کرهانی، شهلا امینی، زهرا احمدی، زهرا کرهانی، مهدی همانند، مریم جمالی، رقیه مسعودی و مریم نیک‌ پور قصه‌گویانی هستند که با روایت قصه‌های «آل‌کدووک»، «آسیاب بچرخ»، «قدم یازدهم»، «افسانه سنگ‌ تراش»، «سهراب‌ کشی»، «یک بار جستی ملخک»‌و «کوه جواهر و گرگور»، بازار رقابت استانی را گرم نگه می‌ دارند. 

«کودک هوشیار»، «گنجشک تنبک‌ زن»، «پیرزن و شب»، «دنیا چقدر بزرگ است»، «آقای رنگی و گربه ناقلا»، «خانه آباد کن»، «دل شاد کن» و «آش سنگ» دیگر روایت‌های پارسیان است که بر زبان زینب غلامی، حسین فدایی‌ صدر، سعیده عزیزی، سوسن زرین، ندا یوسفی، نرگس حجت و هوشمند هوشیار جاری می ‌شود.


خاطر نشان می شود، جشنواره استانی قصه‌ گویی در شیراز از هفتم مهر آغاز و تا ظهر روز نهم مهر ماه 1398 ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.