کد خبر: 3010
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
پرچم و آرم نیروی انتظامی ناجا

فرمانده نیروی انتظامی فارس گفت: از ابتدای هفته نیروی انتظامی پلیس راهور تا ساعت ۱۶ و دفتر های پلیس +۱۰ تا ساعت ۱۸ پذیرای مردم هستند.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه های هفته نیروی انتظامی امسال، «پلیس هوشمند، امین مردم» تعیین شده است، گفت: پلیس باید هوشمند باشد چرا که جرم ها در حال تغییر است.

فرمانده انتظامی فارس با تاکید بر اینکه پلیس باید هوشمندانه با جرائم برخورد کند و آسیب های آن را کاهش دهد، اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۱ درصد افزایش کشف و ضبط مواد مخدر را شاهد بودیم.

رئیس پلیس فارس با اشاره به اینکه در رابطه با سرقت، گفت: سرقت های خرد متاسفانه افزایش یافته و کشفیات ما هم افزایش داشته که این آسیب سرقت خرد، به وضع اقتصادی مردم بر می گردد، نیروی انتظامی با تمام توان در برابر متخلفین ایستادگی می کند و با افرادی که ناامنی را رقم می زنند، با آنان برخورد می کنیم.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده است، تاکید کرد: هرچیزی که لازم داشته باشید در فضای مجازی وجود دارد و این می طلبد که تا آسیب بیشتر از این ندیدیم، آگاهی و اطلاعات خود را در مورد فضای مجازی که حقیقی شده، افزایش دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: از ابتدای هفته نیروی انتظامی، راهور تا ساعت ۱۶ و دفترهای پلیس ۱۰+ تا ساعت ۱۸ در خدمت مردم خواهند بود.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص گروگان گیری استهبان، هم گفت: این اتفاق با هیچ مشکلی رفع شد و گروگان ها به خانه های خود بازگشتند.

سردار حبیبی با یادآوری این مطلب که خبر ما در خصوص بازداشت فردی در پزشکی قانونی، موثق تر بود، تاکید کرد: این یک زنجیره بود که افراد سفارش دهنده و مجرمین را دستگیر کردیم.

فرمانده انتظامی فارس با اشاره به اینکه ۱۵۰ درصد افزایش جرم در فضای مجازی داشتیم، اضافه کرد: به خاطر اینکه درسترسی افراد به فضای مجازی بیشتر شده، این رقم افزایش یافته است.

سردار حبیبی در خصوص فرد جوان در خرمبید که مدتی پیش درگذشت، افزود: جسد به پزشکی قانونی تحویل داده شده است که آنان اعمال نظر کنند و وقتی مشخص شد مطمئنا اعلام خواهیم کرد، برای دستگیری وی ۲ بار اقدام شد که مرتبه دوم پس از مقاومت دستگیر شد و اگر سیاه شدن در بدن وی وجود داشت برای همین مورد بود و ضرب و شتم در آگاهی شکل نگرفته و چیزی در دوربین های محل ثبت نشده است.

وی با یادآوری این مطلب که دشمن در فضای مجازی سعی دارد برای مردم ذهنیت را ایجاد کند، اظهارداشت: ۹۰ درصد مطالب در فضای مجازی صحت ندارد.

خاطر نشان می شود، هفته نیروی انتظامی از پنج شنبه یازدهم مهر ماه آغاز می شود. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.