کد خبر: 3070
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
کشاورزی - گندم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از ارزیابی و بررسی مسائل مشکلات مربوط به دفاتر نظام مهندسی (مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی) در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عزیز رحیمی با اشاره به آغاز طرح نظارت و بازرسی از مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی از سوی سازمان جهاد کشاورزی افزود: طی یک برنامه زمان بندی شده از این مراکز بازدید و مسائل و مشکلات مربوط به صدور مجوزها بررسی و نحوه تسهیل در امور مراجعین به بحث وتبادل نظر گذاشته شد.  

 رحیمی با اشاره به اینکه امور صدور پروانه ها باید در راستای تسهیل در امور، رونق تولید و رفع موانع تولید باشد به شفاف سازی امور خصوصا در بحث تعرفه ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه روند صدور پروانه تاسیس گلخانه ها روال خوبی دارد خاطر نشان کرد: صدور مجوز گلخانه در یک بازه زمانی ۱۵ تا ۲۰ روزه انجام خواهد شد واین در حالی است که با وجود مشکلات پیش روی، صدور مجوز واحد های دامی و اخذ استعلام های لازم سه تا چهار ماه به طول می انجامد.

رحیمی در ادامه با توضیح اینکه در بحث صدور مجوز گلخانه ها با توجه به پیگیری های انجام شده در حال حاظر هیچ مشکلی وجود ندارد و نیاز به هیچ استعلامی از هیچ اداره ای نیست، اظهار امیدواری کرد صدور مجوز در سایر حوزه ها از جمله واحد های دامی نیز تسهیل شود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مرودشت به تعیین تکلیف پروانه تاسیس های منقضی شده نیز اشاره کرد و از صاحبان این پروانه ها خواست نسبت به راه اندازی طرح های خود اقدام کنند و در صورت عدم تعیین تکلیف وعدم پیشرفت فیزیکی، لیست اسامی آنان جهت گذراندن مراحل قانونی به مرکز استان ارسال خواهد شد.  

در شهرستان مرودشت ۲ دفتر خدمات غیر دولتی کشاورزی وجود دارد که در راستای صدور مجوز گلخانه، پرورش قارچ، صدور پروانه بهره برداری واحدهای دامی و شیلات فعالیت می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.