کد خبر: 3076
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
عزاداری شب عاشورا در کربلای معلی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس از صدور ۶۸ پروانه موکب داری توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس خبر داد و گفت: از استان فارس تعداد ۶ موکب در نجف اشرف، ۱۸ موکب در مسیر پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی، ۳۳ موکب در کربلای معلی، یک موکب در کاظمین و یک موکب هم در سامرا وجود دارد.

به گزارش پیام خبر، اسکندر قاسمی، امروز در جلسه ستاد اربعین فارس که در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس، با اشاره به آخرین وضعیت ثبت نام موکب ها، گفت: بررسی ها انجام شد و پروانه موکب داری برای موکب داران صادر شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به اینکه موکب ها به سمت مرزها حرکت کردند، اضافه کرد: تا روز گذشته تعداد ۶۸ پروانه موکب داری از سوی ستاد عتبات عالیات فارس صادر شد.

وی با اشاره به اینکه در مسیر درون کشور ۹ موکب قرار دارند، یادآور شد: از استان فارس تعداد ۶ موکب در نجف اشرف، ۱۸ موکب در مسیر پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی، ۳۳ موکب در کربلای معلی، یک موکب در کاظمین و یک موکب هم در سامرا وجود خواهد داشت که موکب سامرا به شکل ویژه توسط هلال احمر ایجاد شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه در خصوص موکب ها فارس پیشرفت خوبی داشته چرا که که سال گذشته ۴۲ موکب داشتیم، اظهارداشت: در سال گذشته در ۲۴ ساعت ۶۰ هزار نفر پذیرایی و اسکان می شدند با توجه به توانمندی موکب ها امسال حدود ۹۴ هزار نفر در موکب های فارس مورد پذیرایی قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: ۲۸۳ کامیون و تریلی اقلام آنان ثبت شده و به سمت مرز حرکت کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.