کد خبر: 3079
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی فارس در افتتاحیه نمایشگاه گردشگری «پارس»

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: بیش از ۱۳۷ پروژه اقامتی گردشگری از پیشرفت حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد در حال اجراست که ۱۹ هزار میلیارد ریال هزینه برای آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش پیام خبر، مصیب امیری، امروز در مراسم تجلیل از فعالان گردشگری فارس که در هتل بزرگ «شیراز» برگزار شد، گفت: هفته میراث فرهنگی با هفته دفاع مقدس تقارن داشت که هر ۲ هفته را گرامی می دارم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با اشاره به اینکه رشد قابل توجهی در حوزه زیرساخت گردشگری شاهد هستیم، اظهارداشت: بیش از ۱۳۷ پروژه اقامتی گردشگری از پیشرفت حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد در حال اجراست که ۱۹ هزار میلیارد ریال هزینه برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۴۴ واحد اقامتی داریم، اضافه کرد: رونق در حوزه سرمایه گذاری وجود داشته است و هم اکنون رشد ساخت و ساز در حوزه گردشگری از رشد گردشگران هم بیشتر شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در ۶ ماه اول سال سه میلیون گردشگر داخلی در استان حضور داشتند و ۱۹۵ هزار نفربازدید گردشگر خارجی هم شکل گرفت، افزود: ۱۰۵ اقامتگاه بوم گردی راه اندازی کردیم که انتظار می رود بیش از ۲۰ مورد دیگر هم اضافه شود.

امیری با یادآوری این مطلب که شهر آباده سال گذشته تحت عنوان شهر جهانی صنایع دستی در حوزه منبت شناخته شد، تاکید کرد: شیراز در یک ماه گذشته با همکاری علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به عنوان شهر ملی صنایع دستی شناخته شد و تا پایان سال لقب جهانی به خود می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماه گذشته ۱۸ هزار نفر از عمان وارد فارس شدند که اگر کشورهای دیگر را محسوب کنیم، افزود: در ۶ ماه گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر در حوزه گردشگری سلامت وارد شیراز شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.