کد خبر: 3085
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
علیرضا زینلی، مدیر حج و زیارت فارس

مدیر حج و زیارت فارس گفت: برداشتن ویزا به منزله حذف گذرنامه نیست هر کس در عراق وارد می شود باید گذرنامه را به عنوان یک مدرک شناسایی، همراه داشته باشد.

به گزارش پیام خبر، علیرضا زینلی، امروز در جلسه ستاد اربعین فارس که در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس، گفت: در سال گذشته 80 هزار و 50 نفر از استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد برای اربعین ویزا گرفتند.

مدیر حج و زیارت فارس با یادآوری این مطلب که تا امروز بیش از 130 هزار نفر در سایت سماح ثبت نام کردند، اضافه کرد: برداشتن ویزا به منزله حذف گذرنامه نیست هر کس در عراق وارد می شود باید گذرنامه را به عنوان یک مدرک شناسایی، همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امسال با ترافیک گذرنامه برخورد خواهیم کرد، اظهارداشت: بحث گذرنامه موقت پیگیری و اجرایی شود.

زینلی با یادآوری این مطلب که در مجموع 220 هزار ریال برای هر نفر دریافت می شود که برای بیمه و خدمات درمانی است، تاکید کرد: 30 هزار ریال هم توسط دفترها و شرکت های زیارتی برای هزینه چاپ گرفته می شود و گرفتن هزینه بیش از 250 هزار ریال توسط دفترها ممنوع است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برخی از روحیه پاک مردم سواستفاده می کنند، اظهارداشت: هر دفتری که ریالی اضافه از مردم بگیرد، تعطیل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه هر کسی در سایت سماح ثبت نام کند، بیمه است، اضافه کرد: امسال در حوزه موکب با شهرداری و سپاه همکاری می کنیم و موکب «شهدای منا» زیر نظر موکب «احمد بن موسی (ع)» در مرز شلمچه فعالیت می کند و اقلام تدارکاتی موکب روز یکشنبه مهیا ارسال و روز دوشنبه در موکب تحویل می شود.

به گفته زینلی، در ایام اربعین کاروانی وجود ندارد، در ایام اربعین مردم می توانند تکی و گروهی در راهپیمایی اربعین حضور یابند و از طریق سایت «سماح» و یا 150 دفتر و شرکت خدماتی زیارتی می توانند ثبت نام را انجام دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.