کد خبر: 3130
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
اربعین حسینی در نجف اشرف و کربلای معلی

کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در شهر نجف بیشینه دما به ۳۸ درجه می‌رسد، گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آسمانی صاف تاکمی ابری در این مناطق خواهیم داشت.

به گزارش پیام خبر، امین حسین نقشینه با اشاره به وضعیت جوی در ایران و عراق اظهار داشت: امروز برای شهرهای زیارتی نجف، کاظمین، بصره و کربلا آسمانی کمی ابری مشاهده‌شده است و در تغییرات دمایی در نجف اشرف بیشینه دما به ۳۸ درجه می‌رسد و تا فردا این بیشینه تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه روز سه‌شنبه تا چهارشنبه این دما به ۴۰ درجه افزایش می‌یابد، افزود: افزایش نسبی دما برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای شهرهای زیارتی پیش‌بینی می‌شود و آسمانی صاف تاکمی ابری در این مناطق خواهیم داشت.

فعالیت سامانه بارشی در جنوب ایران

کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وضعیت جوی شهرهای زیارتی عراق، آسمانی صاف و آفتابی پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: در ایران فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور خواهد بود .

نقشینه گفت: امروز پیش‌بینی می‌شود سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب و جنوب شرق فارس، تنگه هرمز و جزایر آن و دریای عمان و سواحل آن رگبار شدید همراه با رعدوبرق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی بابیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان اردبیل و سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش‌های پراکنده خواهیم داشت، اعلام کرد: در حال حاضر کاهش دما در زاهدان شش درجه، اراک، اهواز و گرگان پنج درجه، همدان، قم و چابهار هم چهار درجه خنک‌تر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.