کد خبر: 3190
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
کاوه باشتی، رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس

رئیس هیئت پزشکی، ورزشی فارس از پرداخت صد در صدی هزینه درمان ورزشی به ورزشکارانی که شانس المپیک دارند، خبر داد و گفت: برخی ورزشکاران به خاطر ورزش بیش از حد دچار مشکل می شوند.

به گزارش پیام خبر، کاوه باشتی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس یک برنامه استراتژیک اهداف چهار ساله را طراحی و اجرا کرده ایم، گفت: پوشش برای اولین بار بیش از ۲۰۰ هزار نفر شد که رشد ۱۳ درصدی را شاهد بودیم.

رئیس هیئت پزشکی، ورزشی فارس با اشاره به اینکه تاکنون در سال ۹۸، بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر پوشش بیمه ای داشتیم که ۲۲ درصد رشد از خود نشان می دهد، اظهارداشت: در بخش پرداخت در سال ۹۷ هزینه ۱۱ میلیارد ریال پرداخت شد که رشد ۳۴ درصد پرداخت به ورزشکاران را شاهد هستیم و این رقم در سال ۹۸ تاکنون هفت میلیارد ریال است.

وی با اشاره به زمان رسیدگی به اسناد پزشکی به حداقل رساندیم که زمان به یک روز کاهش یافته و زمان پرداخت از سوی تهران هم به حدود یک ماه رسیده است که تفاوت از پنج ماه به یک ماه قابل توجه است، اظهارداشت: پرداخت هزینه درمان ورزشکاران ملی تا صددرصد پس از احراز شرایط به وی ارائه می شود.

باشتی با اشاره به اینکه هیئت پزشکی ورزشی در خصوص المپیک ۲۰۲۰ برنامه دارد که ارائه مشاوره های درمانی، روانشناسی تغذیه و درمان ورزشکارانی که شانس المپیک دارند از قبیل این برنامه هاست، یادآور شد: تاکنون ۵۰۰ جعبه کمک های اولیه بین باشگاه های ورزشی توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی ورزشکاران به خاطر ورزش بیش از حد دچار مشکل می شوند، اظهارداشت: هدف از راه اندازی مرکز «بازگشت به بازی (return to play)» برای توجه به سرمایه های ملی ورزشی کشور است که آنان در روند درمان به مشکل مواجه نشوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.