کد خبر: 3257
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
مرز

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ نفر زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند.

به گزارش پیام خبر، کورش مودت روز پنجشنبه در جلسه ستاد اربعین به افزایش ۳۰ هکتاری ظرفیت پارکینگ شلمچه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پارکینگ شلمچه در حال توسعه است نیاز است که اعتباری برای کمک هزینه آن تامین شود تا سال دیگر حداقل پایه و آسفالت  آن به وسعت ۹۰ هکتار انجام شود.

وی از تکمیل بخش قابل توجهی از ظرفیت پارکینگ از ابتدای ماه صفر اظهار کرد و افزود:  در این مدت ۲۷ هزار خودرو در پارکینیگ شلمچه پارک شده و این درحالی است مجموع خودروهای پارک شده در سال گذشته ۱۷ هزار خودرو بوده است.

فرماندار خرمشهر همچنین بر لزوم تقویت زیر ساخت های آبرسانی مرزی در شلمچه تاکید کرد و گفت: حجم آب شبکه آبرسانی خرمشهر پاسخگوی جمعیت سرازیر شده به سمت شلمچه نیست بر همین اساس باید برای احداث شبکه جداگانه در این مسیر فکری اساسی کرد.

مودت در ادامه به برشماری قدامات انجام شده در مرز شلمچه برای مهیا شدن زیر ساخت های اربعین پرداخت و اظهار کرد: امسال برای آسان شدن تردد زائران به ویژه زائران اتباع خارجی ۱۲ گیت گذرنامه اضافه شد که تمام ۵۰ گیت این مرز به صورت شبانه روزی فعال بودند.

وی در ادامه گفت:  روشنایی ۱۱ کیلومتر مسیر خرمشهر تا شلمچه نیز تامین شد که در این راستا علاوه بر تامین روشنایی مسیر خرمشهر تا شلمچه، به موکب ها و سایر مکان ها نیز برق رسانی شد.

فرماندار خرمشهر به فراهم سازی ناوگان حمل و نقل جاده ای برای جابه جایی زائران را از دیگر اقدامات انجام شده در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: برای آسان سازی تردد زائران به شهرهای دیگر کشور بیش از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای جا به جایی زائران در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات نقطه مرزی شلمچه عراق نیز اشاره کرد و گفت: در نقطه صفر مرزی شلمچه عراق تا تنومه  ۱۲ کیلومتر فاصله است که در طول آن هیچ گونه تدارک خدمات دهی دیده نشده است و به دلیل ازدحام جمعیت و کمبود اتوبوس زائران مجبور به طی کردن این مسافت به صورت پیاده بودند که با هماهنگی های انجام شده استاندار خوزستان سه میلیون بطری آب بسته بندی شده بود که بین زائران در شلمچه عراق توزیع شد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.