کد خبر: 3287
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
حمید رضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در بخش معدن بیش از ۲۳۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته با رشد ۳۹۵ درصدی روبرو بوده است.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا ایزدی امروز در جمع خبرنگاران گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در بخش معدن بیش از ۲۳۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته با رشد ۳۹۵ درصدی روبرو بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری در حوزه اکتشافات معدنی ۲۲ فقره گواهی اکتشاف صادر و ۱۱ درخواست اکتشافی نیز به مرحله دریافت گواهی کشف رسیده است، اضافه کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۲۲ فقره پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراجی بیش از یک میلیون تن، ذخیره قطعی بیش از ۵۸ میلیون تن با ایجاد زمینه اشتغال مستقیم برای ۱۵۸  نفر در استان فارس صادر شده است.

وی اظهار داشت : هم اکنون ۶۲۳ معدن دارای پروانه بهره برداری با استخراج بیش از ۴۹ میلیون تن و ذخیره قطعی ۲ هزار و ۳۶۱  میلیون تن در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تاکید کرد: این معادن با حجم سرمایه گذاری هفت هزار و ۲۲ میلیارد ریال مشغول به فعالیت هستند که برای هشت هزار و ۲۴۹  نفر به شکل مستقیم زمینه اشتغال را فراهم کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل