علی علیپور

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس برای طلسم گل نزدن‌هایش نیاز به تمرکز در بازی های این تیم دارد تا دور از هیاهو بتواند خواسته هواداران را برآورده کند.

به گزارش پیام خبر، عملکرد علی علیپور در دو فصل گذشته رقابت های لیگ برتر تاثیر زیادی در قهرمانی این تیم داشت. مهاجم جوان پرسپولیس پس از رفتن مهدی طارمی از جمع سرخپوشان پایتخت به خوبی توانست جای او را پر کند و برای پرسپولیس گل بزند تا به عنوان بهترین گلزن این تیم در طول این مدت شناخته شود.

علیپور آنقدر با پیراهن پرسپولیس گل زد که مدیران وقت را مجاب به افزایش رقم قراردادش کرد تا او انگیزه پیدا کند. مهاجمی که در پایان فصل گذشته و تکرار قهرمانی سه گانه خود با پرسپولیس پیشنهادات متنوعی را از لیگ های معتبر اروپایی پیدا کرد.

رفتن برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس سبب شد تا مسئولان باشگاه برای اینکه بیشتر از این زیر فشار هوادار نروند مانع از جدایی علی علیپور شدند.

باشگاه های فوتبالی یونان، بلژیک و پرتغال حاضر بودند مبلغ مد نظر باشگاه را برای دریافت رضایتنامه اش پرداخت کنند اما کمبود مهاجم در لیست پرسپولیس سبب شد تا گابریل کالدرون با رفتن او مخالفت کند. باشگاه نیز از تمایل خود برای پذیرش مبلغ ۷۰۰ هزار یوروریی رضایتنامه او سر باز زد تا علیپور در پرسپولیس بماند.

وی در فصل جاری رقابت های لیگ برتر بیشترین بازی را نسبت به سایر بازیکنان برای سرخپوشان انجام داده است اما گلی را به ثمر نرسانده است تا زیر تیغ انتقاد قرار بگیرد.

مهاجم نیاز به آرامش دارد
بهنام ابوالقاسم پور در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص دلایل عدم موفقیت علی علیپور در امر گلزنی برای بازی های فصل جاری پرسپولیس اظهار داشت: نوسان فنی هر بازیکن حرفه ای در فوتبال، کاملا طبیعی است. این موضوع برای مهاجمان بیشتر به چشم می آید. بازیکنی که یک فصل درخشان را پشت سر گذاشته باشد انتظارات را بالا می برد و نگاه ها را به خود تغییر می دهد. وقتی هم گل نمی زند همان انتظارات بر ضد او می شوند و مشکل آفرینی می کنند.

وی افزود: مقایسه هر بازیکن با سال های قبلی اش کاملا طبیعی است. هوادار از مهاجم تیمش گل می خواهد اما نباید او را به خاطر هر موقعیت گلی که از دست می دهد سرزنش کند. علی علیپور ذات گلزنی دارد و می تواند طلسم را در این فصل بشکند اما نیاز به حمایت دارد. او به خاطر استرسی که دارد خیلی می دود و تمرکزش را برای گلزنی از دست داده است. همه تیم و حتی هواداران باید به او آرامش دهند.

ناصر ابراهیمی نیز در این باره به خبرنگار مهر گفت: من شش ماه با او در یزد کار کردم. می دانستم مهاجم بزرگی می شود و این اتفاق هم حالا برایش رخ داده است. الان هم می دانم که او نیاز به تمرکز دارد تا بتواند گلزنی کند.

انگیزه علیپور فروکش کرده است
مربی پیشین پرسپولیس در ادامه به دلایل کاهش انگیزه علیپور در پیراهن پرسپولیس پرداخت و گفت: او در ابتدای فصل پیشنهادات خیلی خوبی داشت. یک بازیکن مگر چند سال می تواند در اوج باشد که پیشنهادات مالی خوب دریافت کند. علیپور باید در عرض ده سال زندگی اش را برای یک عمر تامین کند. او می توانست با رفتن به لیگ های اروپایی به تیم ملی هم راحت تر برسد و فشاری را هم حس نکند. مدیریت باشگاه باید فکری به حال این موضوع می کرد و اگر هم رقم قراردادش را افزایش داده باید روحیه چنین بازیکنی را همیشه در سطح ایده آل نگه دارد.

ابوالقاسم پور نیز در این باره صحبت کرد و اذعان داشت: علیپور باید از لحاظ روحی ریکاوری شود. او شرایط سختی را دارد اما بازیکن سالمی است و حیف است که بخواهد ناخواسته اسیر حاشیه شده و به مشکل بخورد. به نظرم انگیزه علیپور با کمک اعضای تیم بر می‌گردد تا با آرامش و تمرکز بیشتری کارش را دنبال کند.

نباید گل نزدن پرسپولیس را تقصیر علیپور انداخت
بیژن ذوالفقارنسب در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مشکل گلزنی مهاجمان این تیم افزود: پرسپولیس باید برای رسیدن به دروازه حریفان برنامه های متنوعی داشته باشد. نباید همه چیز را گردن علیپور انداخت. شاید اگر مهاجم برزیلی پرسپولیس می توانست گلزنی کند علیپور هم از فشار خارج می شد اما به نظرم خط حمله پرسپولیس، خیلی کم صاحب موقعیت گل می شود. این موضوع نشان می دهد که استراتژی فنی سرخ ها برای گلزنی ضعیف است.

ابوالقاسم پور درباره قرار گرفتن علیپور در موقعیت گل تصریح کرد: او خیلی می دود. مدام می خواهد خودش را به موقعیت گل برساند. این اتفاق خیلی مهمی است اما نباید فراموش کنیم که یک مهاجم نیاز به موقعیت گل دارد نه خلق آن.

علیپور مکمل ندارد
سرمربی پیشین پرسپولیس در ادامه به انتقاد از نبود مکمل خوب به عنوان زوج خط حمله در کنار علیپور پرداخت و گفت: جونیور واقعا نمی تواند به علیپور کمک کند. او باعث شده فشار به علیپور بیشتر شود. وقتی تیم گل نمی زند انتظار از مهاجمی که سال های قبل گلزنی خوبی داشته بیشتر می شود. او مکمل خوبی در کنار خودش ندارد و همین موضوع تاثیر منفی روی تیم گذاشته است.

مرتضی فنونی زاده مدافع دهه شصت پرسپولیس نیز در این باره به خبرنگار مهر  گفت: جونیور عامل بدبختی تیم در گلزنی شده است. او در حد فوتبال حرفه ای نیست. علیپور در خط حمله به جای او هم می دود و این برای تیم مشکل بزرگی ایجاد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.