کد خبر: 3330
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
کلزا

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت گفت: ۲۰۰ هزار نشا کلزا جهت کشت در شهرستان و انتقال به سراسر استان در گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عزیز رحیمی، از تولید 200 هزار نشا کلزا در مرودشت خبر داد و گفت: این تعداد نشا، جهت کشت در شهرستان و انتقال به سراسر استان به صورت گلخانه ای تولید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت افزود: نشاهای تولید شده در مرودشت از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردارند و ارقام کشت شده شامل سه رقم دانوب، نپتون وناتالی است که طی چند روز آینده به زمین اصلی منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه یک دستگاه نشاکار ویژه برای کشت نشایی کلزا در شهرستان مرودشت در نظر گرفته شده است، تصریح کرد:  با توجه به تراکم بالای بوته گیاه کلزا در مزرعه، کاشت آن تنها به وسیله دستگاه نشاکار میسر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت اعلام کرد: مزایای کشت نشایی کلزا شامل میزان بذر مصرفی کمتر در هکتار، صرفه‌جویی 20 درصدی آب در روش کشت نشایی نسبت به کشت مستقیم، توسعه سطح کشت در خارج از زمان کشت، رفع محدودیت تاریخ کشت، سطح سبز مطلوب، افزایش زمان کاشت و عملکرد بیشتراست.

وی افزود: در کشت نشایی نیاز به واکاری نیست و تراکم مناسب بوته و به دنبال آن افزایش عملکرد در واحد سطح و یکنواختی کشت قابل‌ مشاهده خواهد بود.

رحیمی با اشاره به اینکه کاشت کلزا به روش نشایی سومین سال پیاپی هست که در شهرستان اجرا می شود،بر اجرای شیوه های نوین در کشت کلزا  جهت رفع موانع موجود در کشت، از جمله تاریخ کاشت محدود، رفع خطر سرمای پاییزه و... تاکید کرد.

این مقام مسئول در پایان افزود: این تعداد نشاء در بخش سیدان شهرستان مرودشت و با همکاری معاونت بهبود تولیدات گیاهی، مدیریت زراعت و اتحادیه تعاونی تولید استان تولید شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.