کد خبر: 3728
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
پاییز النگدره و هزار جریب

جشنواره برگ های پاییزی برای دومین سال پیاپی به همت شهرداری منطقه 2 شیراز در بوستان «وصال» برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، مهران بهرامی نژاد، امروز در حاشیه برگزاری جشنواره برگ های پاییزی که برای دومین سال پیاپی در شیراز برگزار شد، گفت: سال گذشته این جشنواره در چند بوستان سطح شهر برگزار شد و امسال بوستان «وصال»، میزبان این جشنواره است.

شهردار منطقه 2 شیراز با اشاره به اینکه شهر شیراز یکی از شهرهایی است که چهار فصل را در خود داشته و حس خش خش برگ های پاییزی در خاطرات مردم مانده است، افزود: اکنون با توجه به ساخت و سازها فضای نوستالژیک پاییزی، کمتر در اذهان مردم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری منطقه 2 برای احیای خاطرات مردم اقدام به برپایی این جشنواره کرده است، اظهارداشت: همکاران ما با جمع آوری برگ های خشک در جای جای شهر و پهن کردن آن در بوستان «وصال» و با ایجاد طرح های مختلف تلاش داشتند که خاطرات را برای مردم احیا کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 10 کامیون برگ برای برپایی این جشنواره، جمع آوری شده است، افزود: برگ ها تا چهار روز در این محل نگهداری می شوند تا مردم بتوانند حداکثر استفاده را داشته باشند و بعد از آن به کودبرگ تبدیل می شود.

وی تاکید کرد: از سال گذشته به شکل ابتکاری این برنامه در شیراز آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.