کد خبر: 3750
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
مسکن - مشاور املاک

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران آخرین اخبار قیمت زمین و مسکن و اجاره در شهر تهران را اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر، مسعود افشین اظهار داشت: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در بهار سال ۱۳۹۸ شهر  تهران حدود ۱۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بوده است  که نسبت به فصل قبل، ۶.۱۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶.۱۷۴ درصد افزایش داشته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه بیشترین قیمت فروش هر متر مربع زمین در منطقه ۳ تهران با قیمتی حدود ۳۴ میلیون تومان است، افزود: کمترین قیمت هم مربوط به منطقه  ۲۰ تهران با قیمت هرمترمربع حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومن بوده است. بیشترین تغییر قیمت زمین نسبت به فصل بهار سال گذشته مربوط به منطقه یک تهران و کمترین تغییر قیمت مربوط به منطقه ۱۶ است.

وی همچنین درباره متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی دربهار سال ۱۳۹۸ شهر  تهران را حدود ۱.۱۳ میلیون تومان بوده اعلام کرد که نسبت به فصل قبل و نسبت به فصل مشابه سال قبل  به ترتیب ۷.۲۲ درصد و ۶.۱۰۹ درصد  افزایش داشته است.

افشین تصریح کرد: در بهار امسال بیشترین و کمترین قیمت فروش هر متر مربع زمین در شهر تهران بترتیب مربوط به منطقه یک با ۸.۲۷ میلیون تومان و منطقه هجده تهران با ۸.۵  میلیون تومان بوده است، بیشترین رشد قیمت هر متر مربع زیر بنای مسکونی نسبت به بهار سال قبل مربوط به منطقه  ۹ و کمترین آن در منطقه  ۱۲ تهران بوده است.

وی درباره متوسط مبلغ اجاره ی ماهانه به علاوی سه درصد ودیعه ی پرداختی برای اجاره ی یک مترمربع زیر بنای مسکونی اظهار کرد: قیمت معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی دربهار سال ۱۳۹۸ شهر تهران به حدود ۴۰ میلیون تومان رسید که ۴.۱۷ درصد بیشتر از فصل قبل و ۳۵ درصد بیش از بهار ۱۳۹۷ بود. مناطق یک و ۲۰ تهران به ترتیب با ۵.۶۹ و ۶.۱۸ میلیون تومان رکورد دار بیشترین و کمترین مبلغ اجاره در تهران بوده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل