عهدواره

موسوی از آمادگی مشهد جهت میزبانی عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها خبر داد و گفت: مرحله کشوری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پیام خبر، سیدرضا موسوی در آئین اختتامیه نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی، اظهار داشت: نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی با هدف معرفی الگوها و فعالیت‌های هسته‌های خودجوش مردمی پیشرفت و با شعار «خراسان رضوی؛ سرچشمه معنویت، سرآمد پیشرفت» در امتداد سلسله‌ جلسات ویژه فعالان اجتماعی خراسان رضوی برگزار شده است.

مسئول برگزاری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی افزود: طی فراخوان ارسالی از علاقه‌مندان دعوت به عمل آمد و ۱۰۰ ایده به دبیرخانه رسید که از این تعداد صاحبان ۱۰ ایده برتر انتخاب شده توسط اعضای هیئت داوران نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی در موضوعات حفظ محیط زیست، جایگاه معماری و شهرسازی در سبک زندگی اسلامی، بازگشت به روستا، توسعه روستاها با مشارکت نخبگان روستایی، گسترش تولیدات گلخانه‌ای و صادرات به دیگر کشورها، حاشیه شهر و آسیب‌های اجتماعی، ورزش، گردشگری روستایی و کسب و کار طرح‌های خود را ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه این برنامه یک حرکت مردمی بوده که با همکاری قرارگاه منطقه‌ای خاتم‌الانبیاء(ص) و به همت عموم جوانان استان به ویژه روستائیان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در عرصه‌های اجتماعی نیازمند تحول ویژه برای حضور جدی‌تر جوانان هستیم و در اقدامات صورت گرفته توسعه همگانی شهرها و روستاها مورد توجه ویژه قرار گرفته و در این راستا الگوهای برتر حوزه‌های مختلف در سطح کشور به اشتراک گذاشته شده که این الگوها از نیمه دوم بهمن ماه امسال در استان‌های مختلف اجرایی می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ اثر خلاقانه مردمی از ۳۱ استان کشور به دبیرخانه رویداد رسیده است، تصریح کرد: هر الگو در مناطق محل سکونتشان که اغلب روستاهای زادگاهشان بوده ارائه شده و اثربخشی مناسبی هم داشته است؛ پیش از این رویداد یک برنامه ملی با حضور تمامی استان‌ها در مرداد ماه ۹۸ در مشهد برگزار شد.

مسئول برگزاری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی تاکید کرد: برگزیدگان مرحله استانی نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها در مرحله کشوری این رویداد که در ایام‌الله دهه مبارک فجر در تهران برگزار خواهد شد حاضر می‌شوند؛ در نظر داریم که در سال آینده مرحله کشوری دومین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها را در شهر امام رضا(ع) که از ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف برخوردار است میزبانی نمائیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.