کد خبر: 3755
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در مراسم بزرگداشت یادروز حافظ شیرازی

صالحی با اشاره به اینکه جریان رسانه‌ای کشور پایگاه مهمی برای روزآمدی و ممکن کردن ناممکن‌ها است، افزود: رسانه ما باید در فضای کشور جنگ روان دشمنان‌ را خنثی کند و نظام شبکه‌ای آن‌ها را مختل نماید.

به گزارش پیام خبر از مشهد، سید عباس صالحی در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در تالار شهر برگزار شد؛ اظهار داشت: برگزاری این جشنواره فرصتی ایجاد کرده است تا علاوه بر توجه به موضوعات ملی، منطقه ای و استانی، استعداد ها کشف شود و تجمیعی از مطالب خوب در موضوعات ملی م استانی صورت گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: خراسان رضوی به عنوان دومین قطب رسانه ای کشور سابقه طولانی در این فضا داشته است، از 20 هزار اثر ارسالی به جشنواره رسانه ای ابوذر بیش از 2000 اثر از استان خراسان رضوی بوده است و این نشان دهنده حضور فعال این استان در عرصه رسانه است.

وی با بیان اینکه جریان رسانه‌ای کشور پایگاه مهمی برای روزآمدی و ممکن کردن ناممکن‌ها است، افزود: رسانه ما باید در فضای کشور جنگ روانی دشمنان‌ را خنثی کند و نظام شبکه‌ای آن‌ها را مختل کند.

صالحی استفاده درست از رسانه را موجب هموار شدن مسیر توسعه منطقه ای عنوان کرد و گفت: نظام رسانه ی در دهه های اخیر تغییرات قابل توجهی داشته است از جمله در حوزه تکنولوژی سخت افزارانه تغییرات گسترده ای صورت گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد در خصوص آمارهای مصرف رسانه در کشور گفت: میانگین مصرف اینترنت کشور، ۱۶۹ دقیقه در روز، میانگین مصرف تلویزیون، ۷۴ دقیقه و میانگین مصرف روزنامه کاغذی و اینترنتی، ۲۷.۸ دقیقه در روز است.

وی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی، سهم قابل توجهی را به خود در فضای ایران اختصاص داده اند، بیان کرد: نظام ارتباطات از محلی به فرامحلی توسعه پیدا کرده است و ما باید به این سمت حرکت کنیم در غیر این صورت در جنگ رسانه ای باخت خواهیم داد.

صالحی اظهار داشت: نظام رسانه‌ای، از تک رسانه‌ای، به چند رسانه‌ای تغییر یافته و این نظام از مخاطب‌ محور به سمت کاربرمحور حرکت کرده است لذا باید نظام رسانه ای را به رسمیت بشناسیم و آن را مدیریت کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد به جنگ روانی جدی رسانه‌ای علیه انقلاب، نظام و کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما در این چهل سال همیشه به دلیل معطوف نبودن به درون در جنگ رسانه‌ای و مورد کینه مستکبران بوده و این جنگ رسانه ای از جنگ اقتصادی سهمگین تر است چرا که تاثیرات آن به صورت نامرئی است.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی ‌زبان در جهان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: با تحلیل موضوعات این شبکه ها که صورت گرفته است حدود ۵۳ درصد منفی، ۲۱.۵ درصد دو پهلو و ۲۵.۳ درصد خنثی بود لذا از این آمار می توان نتیجه گرفت که بیش از ۷۵ درصد آن‌ها تقریبا نگاه‌های منفی به کشور داشته اند.

صالحی با بیان اینکه در جنگ جامع روانی و رسانه‌ای در بسیاری موارد ممکن است آن‌ها برای ما سوژه بسازند و ما را به دنبال خود بکشانند، اظهار داشت: دشمنان همواره به دنبال تخریب وحدت ملی، تخریب مشارکت ملی و ایجاد یاس و نا امیدی نسبت به آینده بوده و هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمنان در تخریب مشارکت ملی و در جریان جنگ روانی رسانه‌ای می‌کوشد که بنیان‌های مشارکت را از بین ببرد، مردم‌سالاری دینی در ایران یک اتفاق مبارک و بی‌بدیل در منطقه است و آنچه آن‌ها به آن امید بسته‌اند این است که این بذر مشارکت خشک شود، در آستانه انتخابات بزرگی هستیم و هر رای مردم ایران به اندازه یک موشک برای حفظ و استقلال ایران اهمیت دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.