کد خبر: 3756
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
ابراهیم زره ساز

زره ساز از حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی از هنرمندان موسیقی‌های سنتی و مقامی در مسیر افزایش تولیدات امام رضایی خبر داد و گفت: ۱۴ گروه هنری در نخستین مهرواره کانون پرورش فکری استان شرکت کرده اند.

به گزارش پیام خبر از مشهد، ابراهیم زره‌ساز در حاشیه برگزاری نخستین مهرواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، در نشستی خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: نخستین مهرواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در موضوعات مختلف فرهنگی و هنری در مشهد برگزار شد و ۲۰ اجرای برتر از ۱۴ گروه که ۷ گروه از مشهد و ۷ گروه از شهرستان های قوچان، تایباد، بردسکن، خواف، نیشابور، جغتای و تربت حیدریه در این رویداد هنری داریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی افزود: این مهرواره با ۳ هدف شاخص حوزه کودک و نوجوان برگزار شده و شرکت‌کنندگان در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال هستند؛ در دنیای امروز هنر از جذابیت بسیار برخوردار است و می‌خواهیم از هنرمندان موسیقی‌های سنتی و مقامی در مسیر افزایش تولیدات امام رضایی حمایت لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تعداد گروه‌های شرکت‌کننده از ۷ تا ۲۰ نفر هستند، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد شرکت‌کنندگان پسران و ۳۰ درصد دیگر دختران هستند و ۳ اثر برتر هر گروه با رای اعضای هیئت داوران به مرحله کشوری که در نیمه اول اسفند ماه ۹۸ به میزبانی استان گیلان در رشت برگزار می‌شود راه می‌یابند.

زره‌ساز تصریح کرد: به واسطه همجواری با بارگاه منور رضوی همه مدیران و اعضای کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور از میزبانی مرحله کشوری رویدادها در مشهد استقبال کرده‌اند و ما نیز این آمادگی را داریم و در جهت تحقق آن نیازمند حمایت مسئولان هستیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی تاکید کرد: برنامه بعدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برگزاری نمایشگاه اسباب‌بازی در تهران بوده، نمایشگاهی که در ایام‌الله دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد و در نظر داریم با همکاری مسئولان استانی و شهری مشابه این نمایشگاه را پس از رویداد تهران در مشهد برگزار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت‌های بسیار خوبی در سطح استان در حوزه اسباب بازی برخوردار هستیم، گفت: در حوزه محصولات فرهنگی و اسباب بازی‌ها تولیدات بسیار خوبی داریم، اما ضعف‌هایی در عرصه عرضه این محصولات وجود دارد که امیدواریم با همکاری مسئولان برطرف شود.

زره‌ساز گفت: از مسئولان مختلف کشوری، استانی و شهری به‌ویژه مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست داریم که حمایت لازم و کافی را از هنرمندان کودک و نوجوان سراسر کشور به‌ویژه خراسانی که صاحب سبک در عرصه‌های مختلف هنری هستند داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.