محمد حسین دادخواه رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری، حجت الاسلام موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس

آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در تاریخ ۰۶/۱۰/۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در استان فارس برگزار گردید.

به گزارش پیام خبر، آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در تاریخ ۰۶/۱۰/۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در استان فارس برگزار گردید.

 بنا به اعلام  مهندس محمد حسین دادخواه رئیس ستاد آزمون کارشناسان رسمی کشور و رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس برای شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ تعداد ۵۵ هزار ۳۱۹ نفر داوطلب ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۸ هزار و ۴۲۴ نفر زن و ۴۶ هزار ۸۹۵ نفر مرد می باشند که ۲۳/۱۵ درصد ثبت نام کنندگان زن و ۷۷/۸۴ درصد ثبت نام کنندگان مرد می باشند.

براساس این گزارش، عضو هیأت رئیسه شورای عالی کشور در آزمون سال ۱۳۹۸ در ۶۶ رشته از ۷۳ رشته کارشناسی پذیرش صورت خواهد گرفت که در استان فارس برای پذیرش در ۵۴ رشته ۱۶۵۳ نفر داوطلب شده اند.

دادخواه همچنین اظهار کرد: استان تهران با ۱۵ هزار و ۵۵۸ داوطلب دارای بیشترین و استان چهارمحال بختیاری با ۴۷۹ داوطلب دارای کمترین داوطلب می باشد.

رئیس ستاد آزمون کشوری در خصوص آزمون سال ۱۳۹۸ تصریح کرد: آزمون علمی کارشناسان رسمی شامل دو مرحله بوده که مرحله اول کتبی و مرحله دوم شفاهی است.

وی در خصوص نحوه پذیرفته شدن داوطلبان آزمون گفت: حدنصاب پذیرفته شدن در آزمون کسب حداقل ۶۰ درصد نمره کتبی بوده و داوطلبان پس از قرائت و تصحیح پاسخنامه، با درنظر گرفتن میزان ظرفیت های اعلام شده در هر منطقه بعلاوه ۲۰ درصد در هر رشته، بعنوان مجاز شدگان مرحله اول آزمون برای آزمون شفاهی دعوت خواهند شد.

رئیس ستاد آزمون کشوری همچنین افزود: پس از اعلام اسامی قبول شدگان توسط سازمان سنجش سایر مراحل پذیرش شامل آزمون شفاهی علمی، مصاحبه اخلاقی و عقیدتی، کارآموزی یکساله و برگزاری دوره های آموزشی توسط شورای عالی کارشناسان و کانون استان ها صورت خواهد گرفت.

مهندس دادخواه اعلام نمود: برای اولین بار این آزمون در کلیه مراکز استان ها توسط سازمان سنجش برگزار شد.

لازم به ذکر می باشد که رئیس کل دادگستری استان فارس ومعاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از حوزه های آزمون بازدید و در جریان امور قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.