محمد حسین دادخواه رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری، حجت الاسلام موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس

آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در تاریخ ۰۶/۱۰/۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در استان فارس برگزار گردید.

به گزارش پیام خبر، آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در تاریخ ۰۶/۱۰/۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در استان فارس برگزار گردید.

 بنا به اعلام  مهندس محمد حسین دادخواه رئیس ستاد آزمون کارشناسان رسمی کشور و رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس برای شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ تعداد ۵۵ هزار ۳۱۹ نفر داوطلب ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۸ هزار و ۴۲۴ نفر زن و ۴۶ هزار ۸۹۵ نفر مرد می باشند که ۲۳/۱۵ درصد ثبت نام کنندگان زن و ۷۷/۸۴ درصد ثبت نام کنندگان مرد می باشند.

براساس این گزارش، عضو هیأت رئیسه شورای عالی کشور در آزمون سال ۱۳۹۸ در ۶۶ رشته از ۷۳ رشته کارشناسی پذیرش صورت خواهد گرفت که در استان فارس برای پذیرش در ۵۴ رشته ۱۶۵۳ نفر داوطلب شده اند.

دادخواه همچنین اظهار کرد: استان تهران با ۱۵ هزار و ۵۵۸ داوطلب دارای بیشترین و استان چهارمحال بختیاری با ۴۷۹ داوطلب دارای کمترین داوطلب می باشد.

رئیس ستاد آزمون کشوری در خصوص آزمون سال ۱۳۹۸ تصریح کرد: آزمون علمی کارشناسان رسمی شامل دو مرحله بوده که مرحله اول کتبی و مرحله دوم شفاهی است.

وی در خصوص نحوه پذیرفته شدن داوطلبان آزمون گفت: حدنصاب پذیرفته شدن در آزمون کسب حداقل ۶۰ درصد نمره کتبی بوده و داوطلبان پس از قرائت و تصحیح پاسخنامه، با درنظر گرفتن میزان ظرفیت های اعلام شده در هر منطقه بعلاوه ۲۰ درصد در هر رشته، بعنوان مجاز شدگان مرحله اول آزمون برای آزمون شفاهی دعوت خواهند شد.

رئیس ستاد آزمون کشوری همچنین افزود: پس از اعلام اسامی قبول شدگان توسط سازمان سنجش سایر مراحل پذیرش شامل آزمون شفاهی علمی، مصاحبه اخلاقی و عقیدتی، کارآموزی یکساله و برگزاری دوره های آموزشی توسط شورای عالی کارشناسان و کانون استان ها صورت خواهد گرفت.

مهندس دادخواه اعلام نمود: برای اولین بار این آزمون در کلیه مراکز استان ها توسط سازمان سنجش برگزار شد.

لازم به ذکر می باشد که رئیس کل دادگستری استان فارس ومعاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از حوزه های آزمون بازدید و در جریان امور قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.