کد خبر: 3787
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
پلاک صلح

مدیر نگارخانه سروناز از برپایی نمایشگاه «پلاک صلح» با نمایشگاه گردانی اعظم امینی در اصفهان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، هستی خالدی با بیان اینکه نمایشگاه پلاک صلح توسط خانه صفوی با همکاری گالری سروناز شیراز و کمیته ملی موزه های ایران «ایکوم» برگزار می شود، گفت: نمایشگـاه گروهی آثار سازندگان زیور «پلاک صلح» پیشتر در شهرهای شیراز و موزه صلح تهران برگزار شد.

وی از هنرمندان صاحب اثر در این نمایشگاه نام برد و افزود: امین سپاس خواه، آیدا آذر برا، حسین جعفریان، سحر خسرو گرجی، سحر مظلومی، حمیدرضا  ظرافت، نازنین کازرونیان، فیروزه کشاورز، زهرا عباسپور، مهشید امیری، فائزه  جعفری ، سحاب میثاقی ، مجتبی مصلحی، ندا هاشمی، غزال کاروان، نادیا آبزن، هانیه تحریر، سهراب کاوه، مینا ملایی، محسن  رمضانی، سعیده فرامرزی، فاطمه حیدر پناه، نیوشا موسوی، میترا نجیمی، مریم شریفی و مهسا قیصری در این نمایشگاه دارای اثر هستند.

خالدی از افتتاح نمایشگاه پلاک صلح به میزبانی نگارخانه صفوی شهر اصفهان در ۱۳ دی جاری خبر داد و گفت: نمایشگاه تا ۲۵ دی ماه ادامه دارد.

مدیر نگارخانه سروناز شیراز با یادآوری اینکه نمایشگاه پلاک صلح پیشتر از 22 تا 29 آبان سال جاری در موزه صلح تهران برگزار شد، اعلام کرد: اصفهان سومین دعوتی است که از این نمایشگاه می شود و در آن 35 اثر به نمایش درخواهد آمد.

وی عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه گروهی آثار سازندگان زیور «پلاک صلح، بازطراحی شناسه فلزی رزمندگان» در موزه صلح تهران، با نشست و سخنرانی احمد محیط طباطبایی با موضوع: صلح از «منظر ایرانیان» با همکاری و مشارکت شورای بین‌المللی موزه‌ها﴿ایکوم ایران،کمیته ملی موزه‌های ایران﴾، گالری سروناز، استودیو تیر و موزه صلح تهران برگزار شد.

خالدی هدف از برپایی نمایشگاه «پلاک صلح» را بازطراحی مفاهیم و چالش های صلح جهانی با استفاده از نمادها و المانها و موتیف های صلح عنوان کرد.

اعظم امینی، نمایشگاه گردان «پلاک صلح» نیز پیرامون این نمایشگاه، گفت: خلاقیت در بیان مفاهیم صلح آمیز بر روی آنچه زیور می نامیم؛ هدف این نمایشگاه است.

وی با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان، ۸۷ اثر از سراسر ایران به این نمایشگاه ارسال شد، افزود: در نهایت ۴۰ اثر برای نمایش انتخاب شد که از آثار هنرمندان شهرهای تهران، رفسنجان، اصفهان، ساری و شیراز است.

وی تصریح کرد: آنچه در این رویداد مهم بود، حمایت معنوی است که «ایکوم» ایران و نگارخانه سروناز از این رویداد کرد تا آثار صلح جویانه هنرمندان گردآوری شود.

آیین گشایش نمایشگاه گروهی آثار سازندگان زیور  «پلاک صلح، بازطراحی شناسه فلزی رزمندگان» به میزبانی نگارخانه صفوی اصفهان، روز جمعه 13 دی ماه جاری ساعت 17 برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.