کد خبر: 3801
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
اجرای راه زرین دشت

مدیرکل راه وشهرسازی فارس در مراسم آغاز عملیات احداث راه روستایی دروا به دبیران گفت: بیش از ۱۰۷ کیلومتر راه در شهرستان زرین دشت در دست اجرا می باشد.

به گزارش پیام خبر، مهندس جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت:ش هرستان زرین دشت دارای ۵۰۰ کیلومتر راه در بخشهای مختلف راه اصلی و فرعی و روستایی می باشد که بیش از ۱۰۷ کیلومتر راه در حال حاضر در شهرستان تعریف شده و در حال اجرا است. 

وی ادامه داد: از مهمترین این پروژه ها می توان به پروژه احداث راه سه راهی دولت اباد به مرکز شهر به طول ۴۰ کیلومتر اشاره کرد که ظرف یکماه آینده لایه دوم ۱۰ کیلومتر از این مسیر به انجام خواهد رسید و ۱۶ کیلومتر هم قبلا به اتمام رسیده بود و ۱۶ کیلومتر هم به عنوان باند دوم تعریف شده است که تا پایان سال جاری در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

مهندس زاهدی اذعان داشت: مسیر گلکویه به دهکویه نیز که یکی از راههای مهم و اثرگذار ارتباطی به مرکز و شمال کشور است ۱۰ کیلومتر ابتدای آن  قبلا انجام گردیده و ساخت  ۱۲ کیلومتر دیگر تا حوزه لارستان هم به اتمام رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت:  عملیات اجرایی احداث دو پروژه راه روستایی دروا به دبیران و راه روستایی حاجی طاهر به گزطویله  نیزامروز آغاز خواهد شد و بزودی به بهره برداری خواهند رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.