بازی پرسپولیس - استقلال دربی 90

مدیرعامل پیشین استقلال معتقد است قوانین سلیقه‌ای مجلس طی ۱۵ سال گذشته باعث شده تا ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس نتوانند مراحل خصوصی‌سازی را به درستی طی کنند.

به گزارش پیام خبر، کاظم اولیایی، مدیرعامل پیشین استقلال درباره شرایط این تیم و انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان جاشنین آندره‌آ استراماچونی اظهار کرد: شرایط به گونه‌ای برای استقلال رقم خورد که مدیریت باشگاه مجبور بود عاقلانه‌ترین راه را انتخاب کند؛ پس چاره‌ای جز انتخاب مربی که آشنا به وضعیت تیم و شرایط بازیکنان باشد نبود. مجیدی از بین ۱۵ تا ۲۰ مربی پیشکسوتی که این معیارها را داشتند انتخاب شد و به نظر من هم مجیدی هر چه زودتر باید از باشگاه درخواست کند کمیته فنی را راه‌اندازی کند، در ضمن داشتن مدیر فنی برای او می‌تواند کمک بسیار خوبی در ایجاد مسوولیت مشترک باشد.

اولیایی درباره جلسه روز گذشته‌اش همراه با جمعی از پیشکسوتان استقلال با مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش توضیح داد: ما هم برای عرض تبریک و توضیح شرایط فعلی استقلال رفته بودیم و هم می‌خواستیم صحبت‌هایی را درباره خصوصی‌سازی باشگاه انجام دهیم. مجمع باید فکری به حال باشگاه استقلال کند زیرا در قانونی که ۱۵ سال است توسط مجلس به تصویب رسیده است، نقص‌هایی وجود دارد. متعجبم مجلس چرا فقط برای خصوصی‌سازی ۲ باشگاه قانون ویژه تصویب کرده است؟ اگر روال خصوصی‌سازی مثل تمام ارگان‌ها، نهادها و کارخانجات که انجام شده از ظرفیت قانونی اصل ۴۴ استفاده می‌شد، واگذاری بهتر و سریع‌تر صورت می‌گرفت. متذکر می‌شوم طبق نظر پژوهش‌های مجلس، واگذاری به صورت پیمان مدیریت مطلوب‌تر و زودتر به نتیجه می‌رسد تا این که چندین قانون متضاد ظرف ۱۵ سال فقط برای این ۲ باشگاه تصویب کند و هیچ‌کدام از آن‌ها هم قابلیت اجرا نداشته و در صورت اجرایی شدن هم آسیب فراوانی به ورزش کشور و این ۲ باشگاه خواهد خورد.

مدیرعامل پیشین استقلال درباره توافق با یکی دو مربی خارجی پیش از انتصاب مجیدی به عنوان سرمربی استقلال گفت: من دیروز هم به علی‌نژاد گفتم که استقلال با شرایط فعلی‌اش باید سازمان‌دهی شود یعنی یک مربی ایرانی که با وضعیت باشگاه آشنا است به همراه کمیته فنی و یک مدیر فنی تیم را رهبری کنند تا بتوان راه استراماچونی را ادامه داد. انتخاب یک مربی خارجی در وسط مسیر اشتباه است زیرا مربی خارجی زمان می‌خواهد تا با تیم آشنا شود و ما این زمان را نداریم. استراماچونی هم با وجود این که زودتر از سایر تیم‌ها، کارش را با استقلال شروع کرد، در چند هفته اول خوب نتیجه نگرفت و زمان برد تا با شرایط تیم و فوتبال ایران آشنا شود.

اولیایی در پایان گفت: فرهاد مجیدی می‌تواند استقلال را کمک کند و راهی که استراماچونی آغاز کرده بود و را به سرانجام خوبی برساند. مجیدی سرمایه استقلال است و باید کمک شود. یک دست صدا ندارد و استقلالی‌ها اگر می‌خواهند تیم محبوب‌شان حمایت شود، باید وی را کمک کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.