کد خبر: 3841
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
امضای فرمان ترامپ

انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری فارس به رئیس جمهور آمریکا برای هدف قرار دادن ۵۲ هدف مهم در ایران، واکنش نشان داد.

به گزارش پیام خبر از شیراز، در یک حمله تروریستی یکی از بالاترین مقام های نظامی کشور به فرمان رئیس جمهور آمریکا شهید می شود و پس از آن رئیس جمهورشان توییت میزنند آی ایرانی ها چنانچه درصدد جبران برآیید، کشورتان را موشک باران می کنیم . درحالی که عده ای این پیام را به گونه ای دیگر تفسیر کردند که قرار است اماکن مذهبی مورد تعرض قرار بگیرند، در تکرار توییت و در مصاحبه با خبرنگار  تاکید کردند قطعا به آثار فرهنگی کشورشان حمله خواهیم کرد و این باعث شد که افراد زیادی تاکید کنند که آثار فرهنگی ایران متعلق به بشریت هستند.

«مسعود منیعاتی»، مدیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس به این تهدید «دونالد ترامپ» به شرح زیر پاسخ داده است:

«متاسفانه بازهم ثابت شد، ثروت، سواد و ثروت شعور و ثروت فرهنگ نمی آوررد. جناب پرزیدنت ترامپ والی، قدرتمند و تصمیم گیرنده‌ترین در سرزمین یانکی ها، لطفا اندکی تامل کرده، لختی حمله را به تاخیر بیندازید.

مطالعه مستندات تاریخ چند هزارساله ایران پیشکش، حداقل چند ساعتی با پیشرفته ترین موتورهای جستجو با بالاترین سرعت اینترنتی که در کشورتان دارید نگاهی به تاریخ کشوری بیندازید که قرار است موشک های فرا قدرتتان رابر سرشان آوار کنید. 

جناب رئیس جمهور

برای منِ ایرانی و منِ دوست دار میراث فرهنگی توییت شما افتخار آمیز بود. از شما چه پنهان غرق غرور و لذت شدم  چرا که تاریخ حاکی از آن است در همه جنگ ها برای ساقط کردن و ریشه کن کردن یک ملت اولین مکان هایی که مورد حمله قرار می گیرند مهمترین، بهترین و بالاترین داشته های آن ملت است.

پرزیدنت، برای من افتخار است که با زبان بی زبانی با یک توییت ساده به دنیا فهمانده اید، آنقدر فرهنگ و تمدن این کشور عظیم و غنی است که به جای میادین گازی و نفتی اش به جای مراکز مهم نظامی اش، به جای مراکز مهم قدرتش، اول فرهنگش را، میراثش را عَقبه غنی و تمدن پربارش را هدف می گیرید.

برای من افتخار دارد که آنقدر تمدن و تاریخ این کشور، نداشته هایتان را به چشمتان آورده که حاضر به جنایت جنگی و تخریب میراث ملی و جهانی ایران هستید.

جناب ترامپ، اگر شما تاریخ نخوانده اید ما در دل تاریخ و تمدن بزرگ شده ایم و لازم است قبل از دستور حمله‌اتان یادآور می شوم که مراکز فرهنگی و میراثی که در سال 2020 میلادی شما تازه تصمیم به نابودیش گرفته اید، بارها هدف حملهٔ از شما قدرتمندتر، ثروتمندتر، خونریزتر، زیاده خواه تر وجهان خوار تر قرار گرفته است. چنگیزخان مغول آمد و رفت اما ایران و تمدن ایرانی ماند. رومیان، دویست سال آمدند جنگیدند،  «قیصر» و «کراسوس» و ... هم آمدند و رفتند اما «ایران ماند». آن جوانک مقدونی، «اسکندر گُجسته» آمد و از قضا این بار به آتش کشید و رفت اما بازهم ایران و تمدن ایرانی ماند. حتی همین چند وقت پیش درجنگ میان 2 همسایه از آن سر دنیا پرزیدنتهای آمریکایی قبل از شما هشت سال شانسشان را برای نابودی این خاک و این مردم و این تمدن امتحان کردند 

نتیجه چه شد؟؟؟؟

در مستندات تاریخی جهان از این قبیل گردنکشان بسیارند که به ایران آمدند غارت کردند، آتش زدند، ویران کردند و رفته اند، ولی هنوز هم میراث ایرانی چنان به جا مانده که در 2020  خار چشم های غربی تان است. جناب رییس جمهور باز کنید چشمتان را که در این بیشه جز شیر نامد پدید.

در کشور من حتی شاعرش که به رسم هنر غرق لطافت و عطوفت و مهر است، هزار سال پیش در جواب توییت امروز شما سروده :

«اگر سر به سر تن به کشتن دهیم  از آن به که کشور به دشمن دهیم»

لطفا از خواب گران برخواسته و این بار با دقت و سواد تاریخی و سیاسی بیشتری توییت بزنید شاید کمتر مایه رسوایی شود. این خاک زرخیز هنوزهم  «کاوه» و «آرش» و «سیاووش» دارد، هنوزهم «احمد کاظمی»، «محمد جهان آرا»، «باکری»، «همت» و «سلیمانی» و دارد که نگذارند به قدر سر سوزنی به این خاک دست درازی شود. 

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.