کد خبر: 3863
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
افتتاح ۲ ایستگاه متروی فرصت شیرازی و غدیر

مدیر عامل مترو شیراز گفت: تجهیزات خط 2 نسبت به خط یک به میزان زیادی بومی سازی شده است کمتر از 30 درصد تجهیزات از خارج تامین می شود.

به گزارش پیام خبر، حسن مرادی در طی بازدید خبرنگاران از خط 2 مترو شیراز که روز چهارشنبه 18 دیماه صورت گرفت،گفت:  فاز یک با ایستگاه های قهرمانان، عادل آباد، امیرکبیر و امام حسین (ع) تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد

مدیر عامل شرکت مترو شیراز از وجود مشکلات اجرایی و تامین منابع مالی خبر اد و افزود:در نظر داریم تا بهار 1400 بخشی از فاز 2 آماده بهره برداری می باشد .

وی در ادامه به اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فاز 2 اشاره کرد و بیان داشت: برای تکمیل آن 12 هزار میلیارد ریال به همراه 23 میلیون یورو اعتبار نیاز واز آنجایی که تجهیزات نسبت به خط یک به میزان زیادی بومی سازی شده  است کمتر از 30 درصد تجهیزات از خارج تامین می شود.

مرادی با یاداوری بر اینکه 75 درصد تونل فاز یک خط 2 پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار داشت: تی بی ام تونل شرقی تا پایان سال به ایستگاه امام حسین (ع) می رسد. 

وی یادآور شد: تی بی ام ها باید از ایستگاه قهرمانان به بوستان ازادی برسد چرا که  

در مورد خط 2 پتانسیل های اقتصادی تعریف شده بود که یکی دو مورد آن به نتیجه رسید.

این مقام مسئول به مشکل عمده در مترو شیراز پرداخت و افزود: تامین واگن هست که متولی اصلی آن وزارت کشور است. خط 2 شروع به بهره برداری برسد چند ماه اول با سرفاصله زیاد به شکل آزمایشی شروع بکار می کند .

مدیر عامل مترو شیراز با توجه به اینکه شهرداری و دولت با استفاده از اوراق مشارکت هزینه ها را تامین کرده اند، افزود: هم چنین عمده کار خط 2 و خط یک با استفاده از منابع مالی اورق مشارکت است.

وی از کلنگ زنی خط 3 در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ایستگاه 15 خرداد در اولویت غعلی نیست، اما پیش بینی ایستگاه را در خط انجام داده ایم .

مرادی در ادامه از بهره برداری ایستگاه وکیل با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر دادوگفت: با توجه به اهمیت بازار وکیل تصمیم بر این بود هسته مرکزی ایستگاه بدون ایجاد مزاحمت ترافیکی زده شود هم چنین در کنار این ایستگاه موزه ایی ایجاد خواهد شد .

وی در پایان یادآور شد: از فروش بلیط کمتر از یک ششم هزینه های جاری مترو، تامین می شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل