والیبال ایران - چین

تیم ملی والیبال ایران سومین دیدار خود در مرحله مقدماتی انتخابی المپیک را با پیروزی قاطع برابر چین به پایان برد تا به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شود.

به گزارش پیام خبر، تیم ملی والیبال ایران که در ۲ دیدار ابتدایی خود برابر چین تاپیه و قزاقستان به پیروزی رسیده بود برای تعیین سرگروه عصر امروز به مصاف تیم ملی چین رفت و موفق شد با پیروزی ۳ بر صفر برابر این تیم به خواسته اش برسد.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
ایگور کولاکوویج که در دو دیدار گذشته ترکیبی از بازیکنان جوان را به میدان فرستاده بود، برای دیدار با چین ترکیب اصلی تیم ملی را به میدان فرستاد که شهرام محمودی نیز با رفع مصدومیت در ترکیب قرار داشت. ملی پوشان کشورمان در ست اول رقابت نزدیکی با چین داشتند و دو تیم پایاپای پیش رفتند اما در امتیازات آخر این تیم ایران بود که توانست فاصله اش را زیاد کند و در پایان ۲۵ بر ۲۲ میزبان این دوره از مسابقات را شکست داد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران
ملی پوشان کشورمان ست دوم را هم با قدرت آغاز کردند اما چینی‌ها با استفاده از شرایط میزبانی و حمایت‌هایی که تماشاگران انجام دادند تلاش کردند بازی را پایاپای پیش ببرند. همین اتفاق هم افتاد و دو تیم با اختلاف امتیازی نزدیک کارشان را ادامه دادند اما این تیم ایران بود که ۲۰ بر ۱۸ از میزبان مسابقات پیش افتاد و در توانست این برتری را حفظ کند و ست دوم را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود خاتمه دهد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران
شاگردان ایگور کولاکوویچ ست سوم را از میزبان مسابقات آسان‌تر از دو ست دیگر بردند. ملی پوشان کشورمان که در دریافت‌ها بسیار کم اشتباه بودند توانستند با این فاکتور امتیازهای زیادی را کسب کنند. در این میان چینی‌ها هم در برخی امتیازات بسیار عجول و کم دقت بودند که همین امر کمک کرد تا تیم ایران به راحتی این ست را به سود خود کند و در نهایت این ست را هم ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه دهند.

تیم ملی ایران که به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شده است باید در دیداری حساس به مصاف تیم ملی کره جنوبی برود. قطر و چین هم دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی را برگزار خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.