کد خبر: 3907
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
بازار تاریخی ابافتح کازرون

مسئول اداره میرث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون با بیان اینکه بازار تاریخی «ابافتح» در بخش سقف دارای آسیب دیدگی بوده است، گفت: این بازار تاریخی شهرستان کازرون مرمت و بهسازی شد.

به گزارش پیام خبر، محمد جواد جوکاری با بیان اینکه بازار تاریخی «ابافتح» در بخش سقف دارای آسیب دیدگی بوده است، گفت: این بازار با نظارت کارشناس پایگاه میراث جهانی بیشاپور و همکاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کازرون مورد مرمت استحکامی اضطراری قرار گرفت.

مسئول اداره میرث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون ادامه داد: تراشیدن اندود گچی، برداشت ملات فرسوده گچ بین سنگ‌ها، تثبیت سنگ‌های سست و اندود گچ جدید از جمله اقداماتی است که برای بهسازی و مرمت این بازار در حال انجام است.

تاکید کرد: این بازار تاریخی متعلق به دوره قاجار است و در سال 1385 به شماره ۱۵۶۱۴ در فهرست آثار ثبتی ملی ایران قرار گرفته است.

گفتنی است، شهرستان کازرون در استان فارس، دارای سه بازار تاریخی «ابافتح»، «شاه حمزه» و «برادران» است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.