کد خبر: 3946
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
 • خبرنگار: کریم آمالی
 • چاپ
عسل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته‌بندی عسل شرکت تعاونی 123 در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد که 2 سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی 300 تن عسل در سال فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پیام خبر، مجید یعقوبی، از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته‌بندی عسل شرکت تعاونی 123 در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد که دو سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی 300 تن عسل در سال فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده افزود: آغاز به کار این واحد موجب اشتغال‌زایی برای پنج نفر به صورت مستقیم شده و محصولات تولیدی آن با کیفیت و استاندارد جهانی به خارج از کشور صادر می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به تولید بیش از 300 تن عسل از زنبورستان‌های این شهرستان در طول سال تصریح کرد: راه‌اندازی این صنعت باعث ایجاد ارزش افزوده و بهره‌وری اقتصادی در صنعت زنبورداری و محصول عسل آباده خواهد شد.
یعقوبی اظهار داشت: این واحد مجهز به آزمایشگاه کنترل کیفیت بوده که عسل‌های خریداری شده از زنبورداران را بر اساس معیارهای ویژه‌ای مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد. 
به گفته وی، قیمت عسل خریداری شده به نزدیکی نتایج معیارهای مورد ارزیابی به استاندارد ملی بستگی دارد.
تعیین نسبت فروکتوز به گلوکز، اندازه‌گیری هیدروکسی متیل فورفورال و اندازه‌گیری میزان ساکارز از مهم‌ترین آزمایشات تعیین کیفیت عسل است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.