مدرسه

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: ۱۶ هزار کلاس درس خیرساز تا سال آینده در کشور تکمیل می شود.

به گزارش پیام خبر، ناصر قفلی بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه همایش اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های مازندران در آمل با اشاره به وجود ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور افزود: از این شمار ۱۶ هزار کلاس درس توسط خیرین و ۲۴ هزار کلاس درس دیگر نیز توسط دولت در حال ساخت است.

وی از تأمین اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دولت برای کمک و تکمیل ۱۶ هزار کلاس نیمه کاره خیرساز تا یک سال آینده خبر داد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اضافه کرد که برای تکمیل ۲۴ هزار کلاس درس نیمه کاره دولتی در حال ساخت به حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دولت باید سازوکارهای تأمین این اعتبار را برای تسریع ساخت آنها فراهم کند.

قفلی، ادامه داد، درکنار تأمین وچگونگی اعتبار پیش بینی شده، لازم است خیرین نیز مانند همیشه وارد عمل شده و برای اتمام آنها فعالیت کنند.

ساخت ۱۴ مدرسه برای بیماران اوتیسم

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور همچنین از ساخت ۱۴ مدرسه خاص برای بیماران اوتیسم در ۱۴ استان کشور با حمایت خیران زیرپوشش این مجمع خبر داد واضافه کرد، این درخواست جدی خانواده‌های بیماران اوتیسم بوده و آنها به داشتن این مدارس نیاز دارند و امیدوارم به سرعت برای آن تسریع خواهد شد.

قفلی افزود: اینکه در کار خیر پیشرو باشیم خیلی خوب است وبه همین منظور باید درباره کار خیر صحبت کرد و آن را اشاعه داد تا دیگران برای انجام آن نیز تشویق شوند.

آمادگی رسانه ملی برای کمک به مجمع خیران مدرسه ساز

قائم مقام صداوسیمای مرکزمازندران هم دراین هم اندیشی از آمادگی رسانه استانی درکنار مجمع خیران مدرسه ساز برای تشویق وعمومی کردن کارهای خیروعام المنفعه برای ساخت واحدهای آموزشی شد.

تقی صمدی افزود: انتظار است که مجمع خیران مدرسه ساز استان درکنار ساخت وسازهای مدرسه‌ای، مجمع خیران فرهنگ ساز را هم درکنار خود ایجاد وبا فعالیت همسو بتواند درکنار ساخت وسازها درایجاد فرهنگ‌های ارزشی درجامعه نیز نقش آفرینی شود.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.