بازدید گردشگران نوروزی از ارگ کریمخان زند شیراز

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری کشور بر لزوم توجه به طرح بازآفرینی مجموعه «زندیه» به عنوان یکی از پروژه های نرم افزاری و انسان محور شیراز تاکید کرد و گفت: طرح بازآفرینی مجموعه «زندیه» فرصتی برای مدیران شهری شیراز است.

به گزارش پیام خبر، سید محمد بهشتی، امروز در حاشیه بازدید از مجموعه «زندیه» گفت: در گذشته تخریب هایی در بافت تاریخی به نام فرصت های توسعه انجام می شد که طی آن در بافت تاریخی شاهد ساخت مجتمع های تجاری و ... بودیم در صورتیکه اینگونه اقدامات فرصت توسعه نیست بلکه علیه توسعه است. به عنوان مثال ساخت اینگونه مجتمع ها در بافت تاریخی بر حیات بازار وکیل تاثیر منفی گذاشته است‌.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری کشور بر لزوم توجه به طرح بازآفرینی مجموعه «زندیه» به عنوان یکی از پروژه های نرم افزاری و انسان محور شیراز تاکید کرد و اظهارداشت: طرح بازآفرینی مجموعه «زندیه» فرصتی برای مدیران شهری شیراز است تا از بحران مدرنیت به وجود آمده در شهرها گذر کنند و نشان دهند که فرصت توسعه به شکل افزایش کیفیت و بازآفرینی شهری نیز وجود دارد.

بهشتی تاکید کرد: امروزه مقیاس و نوع عملکرد محدوده «زندیه» تغییر پیدا کرده است و در احیای این محدوده تاریخی باید ریشه ها و نقش های آن حفظ شود، از این رو به مدیران شهری شیراز توصیه می شود در مسیر بازآفرینی شهری محدوده زندیه گام بگذارند.

وی افزود: چند شهر در ایران وجود دارد که عبور از بحران مدنیت به مدرنیت و توجه به کیفیت زندگی در آنها پررنگ تر هست و پیش قراول این شهرها شیراز است، رفتار شیرازی ها و میزبانی لطیف آنها در جریان سیل فروردین ماه شاهدی بر این موضوع است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.