کد خبر: 3959
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
حیدر اسکندرپور در مراسم آغاز به کار ستاد سفرهای نوروزی شهرداری شیراز

شهردار شیراز بافت تاریخی را هویت و ثروت شهر شیراز دانست و گفت: به همه علاقمندانی که دوست دارند در بافت تاریخی شهر سرمایه گذاری کنند، اطمینان می دهم که بافت تاریخی فرهنگی شهر یکی از گران ترین نقاط شیراز خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، حیدر اسکندرپور، امروز در بازدید از بافت تاریخی فرهنگی شیراز که با حضور سید محمد بهشتی، عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری، مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس، کوروش کمالی سروستانی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و برخی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری از بافت تاریخی فرهنگی شیراز همراه بود، بازپیرایی این بخش از شهر را احیای هویت و تاریخ شهر شیراز دانست و گفت: در 2 سال گذشته افتخار داشتیم که بخش های زیادی از بافت تاریخی را با همراهی مردم باز پیرایی، احیا و مرمت کنیم، مدیریت شهری بر این باور است که احیای بافت تاریخی، گردشگری شهر شیراز بلکه کشور را رونق می بخشد و نشاط اجتماعی را افزایش می دهد.

شهردار شیراز با بیان اینکه تا قبل از روی کار آمدن مدیریت جدید شهری، بافت تاریخی از ناهنجاری های اجتماعی بسیار رنج می برد، افزود: با نگاه جدید، تصمیمات و رویدادهای خوبی که در احیاء و مرمت بافت صورت گرفته، بسیاری از معضلات بافت تاریخی شیراز برطرف شده و امروز بافت تاریخی ثروت شهر شیراز است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته ظرف مدت 2 سال گذشته در بافت تاریخی شهر شیراز، اظهارداشت: ما در سال ۹۷ افتخار داشتیم پنج محور گردشگری را در بافت احیاء کنیم، اطمینان دارم در سال ۹۸ این عملیات سرعت می گیرد و البته بخش زیادی از این عملیات را سپری کرده ایم، ما در همه محورهای باقی مانده هم احیاء را انجام خواهیم داد، به خصوص در بازار وکیل و بازارهای جانبی کف سازی، بدنه سازی و سقف را احیاء خواهیم کرد بنابراین هم به بازاریان شریف شیراز هم سرمایه گذارانی که در حوزه بافت تاریخی می خواهند سرمایه گذاری کنند، این اطمینان را می دهم که سرعت احیاء و تعالی بافت را شدت خواهیم بخشید.

شهردار شیراز با تمجید از روحیه فرهنگی مردم شیراز اظهار داشت: معتقدیم مردم شیراز اصولا تعالی نگر هستند و عوض اینکه توسعه هایی را انجام دهیم که نتیجه اش تخریب شهر باشد، به دنبال تعالی شهر شیراز هستیم و اگر شهر شیراز را روح ایران بدانیم، دنبال احیای روح ایرانی در قالب شهر شیراز هستیم.

اسکندرپور گفت: کاری که دارد در بافت انجام می شود جز با مشارکت مردم امکان پذیر نیست یعنی مردم برای تعالی بخشی در بافت و بازار سنتی شهر محور هستند و من به سهم خودم به عنوان خدمتگزار مردم شریف شیراز در شهرداری از تک تک بازاریان محترم برای همکاری، حمایت و همگامی شان سپاسگزارم و اطمینان دارم که این همراهی روزهای خوشی را برای شهر شیراز رقم خواهد زد.

شهردار شیراز، بافت تاریخی را هویت و ثروت شهر شیراز دانست و گفت: به همه علاقمندانی که دوست دارند در بافت تاریخی شهر سرمایه گذاری کنند، اطمینان می دهم که بافت تاریخی فرهنگی شهر یکی از گران ترین نقاط شیراز خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.