کد خبر: 3964
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
احمد مروی

حجت الاسلام مروی با اشاره به اینکه برگزاری باشکوه مراسم یادواره شهدا از مصادیق تعظیم شعائر الهی است، گفت: راه شهدا مسیر مبارزه با مستکبرین و دفاع از محرومان و مستضعفین است.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام «احمد مروی» در یادواره سردار شهید علی اصغر حسینی محراب و بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه برگزاری باشکوه مراسم یادواره شهدا از مصادیق تعظیم شعائر الهی است، ابراز کرد: یادواره شهدا نباید یک مجلس معمولی و عادی تلقی شود، در این قبیل مراسم مسئله یک شخص مطرح نیست، موضوع تجلیل و تکریم از یک فکر و جریان حق مطرح است و گرامیداشت افرادی که در این راه حق خونشان را نثار کردند.

تولیت آستان قدس رضوی راه شهدا را مسیر مبارزه با مستکبرین و دفاع از محرومان و مستضعفین خواند و ابراز کرد: بر این اساس شهدای ما امتداد نسل انبیا، اولیاء و شهدای راه حق در طول تاریخ و ادامه دهندگان راه مبارزه با کفار، ظالمان، فرعون‌ها و ابوجهل‌ها هستند.

وی حاج قاسم سلیمانی را مصداق بارز انجام وظیفه در راه حق معرفی و ابراز کرد: سردار سلیمانی در برابر جریان پلید، وحشی و خون‌خوار داعش که توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه به وجود آمده بود تا بلای جان جبهه مقاومت باشد، ایستاد و با آن فکر و اندیشه بلند و قدرت و قوت برنامه‌ریزی نظامی خود، داعش را نابود کرد.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه سردار سلیمانی مطیع ولایت و مجری تدابیر رهبری بود، گفت: اگر می‌خواهیم راه عزت و استقلال ادامه پیدا کند باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم، شهید به جامعه حیات می‌دهد و جامعه غفلت‌ زده را بیدار می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به فضاسازی‌های گسترده رسانه‌های غربی در خصوص این سانحه هواپیمای اوکراینی به تبیین رفتار دوگانه این رسانه‌ها پرداخت و ابراز کرد: آن روزی که گروه تروریستی داعش هزار و 700 دانشجو را در یک دانشکده عراق قتل عام کرد، این رسانه‌ها سکوت کردند و چیزی ننوشتند، زیرا داعش را خودشان تربیت کرده بودند، امروز نیز آن‌ها دلشان برای شهدای عزیز این سانحه دردناک هوایی نسوخته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.