حسین درویشی، مدیرعامل هلال احمر فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از اعزام ۱۵ تیم عملیاتی و فرماندهی به سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این تیم ها از شهرستان های داراب، لارستان، فسا و نی ریز توسط ۱۰ خودرو کمک دار و چهار خودرو گروهی با تجهیزات انفرادی و تخصصی به منظور امدادرسانی به این منطقه اعزام شدند.

به گزارش پیام خبر، حسین درویشی، امروز در جمع خبرنگاران از اعزام 15 تیم عملیاتی و فرماندهی مدیریت به سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این تیم ها از شهرستان های داراب، لارستان، فسا و نی ریز توسط 10 خودرو کمک دار و چهار خودرو گروهی با تجهیزات انفرادی و تخصصی به منظور امدادرسانی به مردم آسیب دیده از سیل، به استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس ادامه داد: در حال حاضر نیروهای امدادی از این استان، در شهرستان فنوج استان سیستان مستقر است.

وی افزود: وضعیت 15 منطقه توسط امدادگران و نجاتگران و همچنین گروه های تخصصی استان فارس مورد ارزیابی قرار گرفته و توزیع اقلام ضروری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل در حال انجام است.

درویشی با اشاره به راه اندازی انبار امدادی جمعیت هلال احمر استان فارس در شهرستان فنوج، تصریح کرد: در ارزیابی های صورت گرفته از 547 منزل مسکونی منطقه، 32 منزل غیرقابل سکونت است و همچنین از 621 خانواری که در 15 منطقه ارزیابی شده وجود دارند، 313 خانوار نیازمند کمک هستند که اقلام بین آنها در حال توزیع است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس بیان کرد: تاکنون جمعا 800 میلیون ریال از سوی مردم فارس به حساب های هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیستان و بلوچستان و جنوب و جنوب شرق کشور واریز شده است. 

درویشی، بسته های مواد غذایی را حاوی 10 هزار قوطی تن ماهی، 10 هزار قوطی کنسرو بولیا، پنج هزار قوطی کنسرو برنج، 2 هزار و 500 بسته خرما، 25 هزار عدد لیوان یکبار مصرف و 25 هزار عدد قاشق و چنگال برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: روش های کمک های مردمی برای آسیب دیدگان جنوب و جنوب شرق کشور از طریق وجوه نقدی به حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌ها، همچنین شماره حساب 6104337999999996 بانک ملت و شماره حساب 5894631850259730 بانک رفاه کارگران و کد دستوری #112* هم در اختیار شهروندان فارسی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.