کد خبر: 4251
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
غلامحسین شعرا

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون پایش قوانین، مقررات، رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی فارس گفت: فساد فراپایگان زمانی در کشور شروع شد که تجمل گرایی همراه با تقدس گرایی در کشور رواج یافت.

به گزارش پیام خبر، غلامحسین شعرا در جلسه کمیسیون پایش قوانین، مقررات، رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، با بازشماری مراحل ایجاد فساد در کشور بیان کرد: فساد پدیده ای نیست که در لحظه ایجاد شود و یا از بین برود و این درحالی است که این پدیده نازیبا در دوران ها و دولت های مختلف وجود داشته است.
وی افزود: با ارزیابی فساد فراپایگان در کشور در می یابیم که فساد در کشور ما از دهه 70 آغاز شد و در دوران های مختلف برنامه هایی در کشور اجرا شد که به رشد فساد دامن زد.
شعرا با بیان اینکه در دوران جنگ روحیه فداکاری در کشور حاکم و همه مردم یک دل، همراه و عاری از تضاد بودند اظهارداشت: در دوره ای تفکر توسعه ای کشور را با بهره گیری از تجمل گرایی را مطرح و نهادینه کردند و از همان زمان تجمل گرایی را در کشور حاکم کردند.
وی اضافه کرد: فساد فراپایگان از زمانی در کشور شروع شد که تقدس گرایی همراه با تجمل گرایی رواج یافت و شاهد رشد زیر پوستی فساد در کشور شدیم.
شعرا با برشماری آسیب های فساد در بخش های مختلف ادامه داد: پدیده شوم فساد ارتباطی با خارج از کشور ندارند بلکه در ترویج و گسترش فساد تفکر برخی افراد داخل کشور به مراتب سوزنده تر از عمل خارج نشینان بود که مشکلات جدی در کشور ایجاد کرده است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس عنوان داشت: اراده قوی و محکم برای از بین بردن فساد در کشور ایجاد شد که در این زمینه نگاه از بالا به پایین بود زیرا متولیان این مهم بر این باور بودند که اگر با فساد در فراپایگان مبارزه شود فساد فروپایگان نیز از بین خواهد رفت که این اقدام در دوران خود در کشور بسیار بحث برانگیز بود.
شعرا تصریح کرد: مبارزه با فساد موضوع سیاسی، سیاه نمایی و یا تخریب نیست بلکه جلوگیری از ناپاکی ها و احیای فرهنگ و سنت دیرینه کشور است و این درحالی است که مبارزه با فساد سخت ترین اتفاق کشور است و تبعات سختی دارد.
وی افزود: هر دولت در کشور بر برخورد با فساد اهتمام داشته است و اراده مبارزه با فساد با قدرت در تمام ارکان کشور از کلان به پایین درحال اجرا است زیرا سربلندی نظام در ریشه کن شدن فساد در کشور است.
شعرا از راهکارهای از بین بردن فساد در کشور را حذف تفکر تقدس گرایی عنوان کرد و گفت: بسیاری از افراد با ابزار تقدس گرایی به کشور ضربه زدند لذا این اهرم باید از بین برود تا از آن سواستفاده نشود.
در این جلسه که با موضوع فساد فراپایگان و راهکارهای کنترل و ریشه کنی آن در کشور برگزار شد، آقای قاجار به ارائه گزارش پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.