کد خبر: 4299
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
کرونا

کرونای فرهنگی که امروز در ایران به سریع‌ترین حالت ممکن در حال خودنمایی است، بارها خطرناک تر از ویروس کرونا است.

به گزارش پیام خبر، متاسفانه این روز ها، روزهای بسیار پر اضطرابی برای مردم جهان است. ویروس ناشناخته ای که هنوز در پیدایش آن تحقیقات جامع و کاملی صورت نگرفته است با شتاب عجیبی در حال افزایش و شیوع است.

این ویروس که بنا به اعلام کشور چین از خفاش به انسان منتقل شده و بنا بر منابع غیر رسمی بیماری مشترک بین خفاش و مار است که در فضای آزمایشگاهی بوجود آمده است، مشکل بسیار بزرگی را برای دنیا بوجود آورده است.

بیش از 77هزار نفر در چین گرفتار این ویروس شده اند؛ یک منطقه در چین بیش از دوهفته در قرنطینه کامل بود و امروز دانش آموزان با کاورهای مخصوص به مدرسه می روند و خلاصه اینکه وضعیت بسیار خطرناک تر از آن چیزی است که می شود تصور کرد.

حال این ویروس خطرناک وارد ایران شده و اولین بار در قم گزارش می شود و بنا بر ادعای نماینده قم 53 نفر فوتی در رابطه با ویروس کرونا وجود دارد.

موارد مشابهی نیز در تهران، گیلان، مرکزی و اصفهان نیز گزارش شده است که نشان از وضعیت اضطراری در کشور دارد.

تمام این مطالب که بیشتر آنها تکراری است و شاید همه از آن اطلاع دارید را نوشتم تا برسم به آنجایی که ستاد مقابله با بحران و پیشگری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی در کل کشور را تعطیل کرده است.

قصه از آنجایی شروع می شود که بسیاری از هموطنان ما «ویروس کرونای فرهنگی» دارند!

هموطن عزیز آیا این تعطیلات برای مسافرت شما از طرف دولت عیدی داده شده است؟

به کجا چنین شتابان؟!

این تعطیلات برای کاهش تردد در خیابان ها و رفت و آمد های غیر ضروری است نه اینکه فرصتی باشد که چمدان ها را ببندید و راهی شمال و جنوب و شرق و غرب شوید!

آنطور که این روزها من می بینم، «کرونای فرهنگی» در ایران بسیار خطرناک تر از ویروس کروناست، به هر حال یک روزی این ویروس نیز مهار خواهد شد اما کرونای فرهنگی در کشور من هیچ وقت مهار نمی شود.

این کرونای خطرناک که این روز ها عجیب در کشور خودنمایی می کند، فقط به مسافرت هم رضایت نداده است و هموطنان من با احتکار لوازم ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش می خواهند عاقبت بخیر شوند.

در زمان حضرت موسی(ع) بلاهای بسیاری بر سر مردم از طرف خداوند نازل شد و قرار بود این بلا ها بزرگ تر شود تا زمانی که مردم به یاری هم شتافتند و خداوند به حضرت موسی(ع) فرمود: این ملت به همدیگر رحم کرده اند من چگونه به اینها رحم نکنم....

مردم ایران به همدیگر رحم کنیم تا خداوند نیز به ما رحم کند.

مسافر محترمی که میهمان سرزده شده ای، این حق الناس است که خانواده ای را نگران میکنی، شاید تویی که از قم و تهران به استان های دیگر می روی ناقل این ویروس باشی و این انصاف نیست.

ویروس کرونا از 15 تا 28 روز دوران نهفتگی دارد و هیچ کس نمیتواند ادعا کند که بیمار نیست، پس حواسمان به همه باشد و بدانیم که زندگی فقط برای خانه ما نیست و برای آرامش روانی هموطنان خود در خانه بمانیم.

 دلمان به حال پزشکان و پرستارهایی بسوزد که برای تامین سلامتی ما بی دفاع در بین میلیاردها ویروس تلاش میکنند تا من و شما سلامت باشیم.

تمام معابر عمومی ضد عفونی می شود، همه در توان خود تلاش می کنند که کاری برای ملت بکنند، آنوقت برخی مبتلایان به ویروس کرونای فرهنگی خیال می کنند تعطیلات است و باید سفر کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.