فرهاد مجیدی و وینفرد شفر

استعفای شفاهی فرهاد مجیدی و شکایت وینفرد شفر به فیفا مشکلات اخیر آبی های پایتخت است.

به گزارش پیام خبر، سرمربی سابق تیم استقلال تهران به دلیل عدم وصول مطالباتش به فیفا شکایت کرده است، در حالیکه طی روزهای اخیر شنیده می‌شد طلبکاران باشگاه استقلال تهران قصد داشتند لوگوی این باشگاه را به مزایده بگذارند، مشخص شد سرمربی سابق این تیم به همین علت شکایت رسمی خود را به فیفا رسانده است.

وینفرد شفر آلمانی که طی دو فصل هدایت استقلال را برعهده داشت و در اوایل سال جاری به علت کسب نتایج ضعیف در کورس قهرمانی در زمان مدیرعاملی امیرحسین فتحی از نیمکت آبی‌ها کنار گذاشته شده بود به دلیل طلب ۸۰۰ هزار دلاری از این تیم به فیفا شکایت کرده است.

قرارداد این سرمربی که در فینال جام حذفی دو فصل پیش در خرمشهر امضا شده بود تا پایان فصل ۲۰-۲۰۱۹ اعتبار داشت و باشگاه استقلال ملزم به پرداخت حقوق ماهانه ۶۷۵۰۰ دلار بود. قرارداد ناخالص شفر برای فصل سوم ۹۰۰ هزار دلار و در فصل گذشته ۷۵۰هزار دلار بود که این سرمربی به دلیل عدم دریافت آن شکایتش را به فیفا ارسال کرده است.

فتحی در اردبیهشت‌ماه در خصوص شکایت شفر گفته بود:" ما قول دادیم که با کمترین هزینه شفر از استقلال جدا شود. باید با شفر صحبت کنیم و در جلسه‌ای با او برگزار می‌کنیم به جمع‌بندی برسیم که با کمترین هزینه این مشکل حل شود. به نظر من شفر چاره‌ای جز توافق ندارد. ایشان یا باید مربیگری را کنار بگذارد یا تکلیف قراردادش را مشخص کند. ما از لحاظ اخلاقی احترام خاصی برای او قائل هستیم. شفر در مدت حضورش در استقلال هیچ مورد حاشیه‌ای نداشت".

مدیرعامل اسبق تیم استقلال یک ماه پس از مصاحبه فوق اعلام کرده بود که با کمترین هزینه با این سرمربی به توافق می‌رسند:"از طریق فیفا مباحث مالی او را حل می کنیم. ایشان با خاطره خوب تهران را ترک کردند و برای او در تیم جدید آرزوی موفقیت می کنم و عقیده دارم مسائل حاشیه ای کمکی نمی کند. او طرح دعوا کرده و من قول دادم که با کمترین هزینه مشکل حل شود".

از زمان حضور اسماعیل خلیل زاده به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال و استعفای امیرحسین فتحی و به دنبال توافق با آندره آ استراماچونی و پس از آن انتخاب فرهاد مجیدی بود و باتوجه به مسائل متعدد پیرامون این باشگاه بعید به نظر می‌رسد که او هنوز با شفر در این خصوص صحبت کرده باشد یا توافقی بین طرفین صورت گرفته باشد.

شکایت ۸۰۰ هزار دلاری شفر در حالی صورت گرفته است که او تنها یکی از چند طلبکار استقلال است. سرور جپارف، بویان نایدنوف، باشگاه پاختاکور و حتی آندره آ استراماچونی ایتالیایی دیگر طلبکاران این باشگاه هستند که در صورت شکایت آنها به فیفا استقلال با چالش جدی رو به رو خواهد شد.

دلخوری سرمربی استقلال از عضو هیئت مدیره باشگاه؛ مجیدی در آستانه استعفا!

سرمربی استقلال تهران از دخالت عضو هیئت مدیره این باشگاه در تمامی امور ناراحت است و استعفای خود را به صورت شفاهی اعلام کرده است!

مجمع سالیانه باشگاه استقلال تهران روز گذشته با حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و پرونده‌های مالی این باشگاه تا پایان خردادماه سال جاری مورد بررسی قرار گرفت. روز گذشته مدیران باشگاه یک جلسه دیگر نیز ترتیب دادند تا تکلیف مدیرعامل این باشگاه را پس از استعفای امیرحسین فتحی مشخص کنند.

در پایان جلسه شب گذشته که در غیاب عبدالرضا موسوی، عضو جدید هیات مدیره برگزار شد نهایتا تصویب شد که علی فتح الله زاده به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شده و صورت جلسه به وزارت ورزش ارسال شود تا با حکم رسمی او کارش را آغاز کند.

صبح امروز موسوی که طی چند وقت اخیر با اظهارنظرهای جنجالی و ارائه صورت حساب‌های مالی در فضای مجازی به دنبال اطلاع رسانی بوده اعلام کرد که مدیرعاملی فتح الله زاده غیرقانونی است و فرد دیگری باید به این سمت منصوب شود.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال تهران که از زمان قبول جانشینی آندره آ استراماچونی با چالش‌های زیادی رو به رو بوده است و یکی از آنها تنها زمین تمرین شاگردانش است به یکی از مدیران باشگاه اعلام کرده است که از دخالت‌های موسوی به شدت دلخور است و به این ترتیب اگر او بخواهد در تمامی امور دخالت کرده و کارشکنی کند حاضر به ادامه همکاری نیست و از سمت خود استعفا خواهد داد.

مجیدی که اعلام کرده بود به دلیل سامان دادن شرایط بحرانی آبی‌ها پس از جدایی سرمربی ایتالیایی پیشنهاد سرمربیگری را پذیرفته در ابتدا رابطه خوبی با موسوی داشت و حتی در نشست‌های خبری هم از کمک‌های مالی او قدردانی می‌کرد اما به تازگی از رفتارهای او دلخور است و باید منتظر ماند و دید که تصمیم کادر مدیریتی باشگاه چه خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.