کد خبر: 4340
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
ضدعفونی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با تولیت اماکن مذهبی جلسات داشتیم و تمهیدات خوبی اجرا شده تا اطلاع ثانوی حرم های مطهر در استان فارس تعطیل می شود و مسائل ضدعفونی کردن در تمام حرم ها اجرا می شود.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز در جلسه کارگروه سلامت که ویژه «کرونا» در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس برگزار شد، گفت: تا روز گذشته آمار را اطلاع رسانی می کردیم که از امروز آمار را به وزارت بهداشت ارائه می کنیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه از بین مواردی که مثبت شده، حال افراد خوب است و خوشبختانه فوتی نداشتیم اما هر چه جلوتر می رویم احتمال فوتی وجود دارد، اظهار کرد: چند اقدام مهم انجام گرفته است، همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشتیم و آموزش های مختلف اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان «علی اصغر (ع)» با 150 تخت آماده شد که تا کنون نیمی از آن استفاده نشده است و بیمارستان «شهید چمران» هم آماده کردیم، یادآور شد: این هفته، هفته سختی است.

همتی با اشاره به اینکه نیمه جنوبی کشور هنوز درگیر نشده است و آمادگی کاری خوبی را در مورد پیشگیری و مقابله با «کرونا» بوده است، اضافه کرد: در سطح فارس 38 مرکز را به عنوان مرکز سرپایی تا 12 شب سرپایی کردیم که 9 مرکز در سطح شیراز بوده است و دیروز 870 بیمار توسط این مراکز مورد معاینه قرار گرفته است که میزان کار بیمارستان «علی اصغر (ع)» پایین آمده است که آنان به بیماران اصلی «کرونا» بپردازند.

وی تاکید کرد: با تولیت اماکن مذهبی جلسات داشتیم و تمهیدات خوبی اجرا شده تا اطلاع ثانوی حرم های مطهر در استان تعطیل می شود و در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تنها یک در باز است و مردم از همان در وارد می شوند و در صحن سلام می دهند و خارج می شوند و سایر حرم های دیگر هم همین خواهد شد و مسائل ضدعفونی کردن در تمام حرم ها اجرا می شود.

همتی با اشاره به اینکه روزانه مترو و اتوبوس ها ضدعفونی می شوند و اماکن بین راهی هم ضد عفونی می شوند، اظهار کرد: در ترمینال ها هم تیم های جداسازی و ضدعفونی فعال خواهند بود و با تب سنج لیزری هم افراد مشکوک را جداسازی می کنند و این رویه در شماره گذاری هم اجرا شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری این مطلب که نگرانی در استان ما خیلی کمتر از سایر نقاط کشور است، افزود: در بحث تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کنند مشکلاتی در سطح جامعه وجود دارد، باید صنعت در این راستا وارد شود و بازار اشباع شود.

وی در پایان گفت: تقلیل ساعات کار ادارات و تعطیل کردن کارمندانی که جز بیماران ضعیف و بانوان دارای کودک کوچک هستند در دستور کار قرار گیرد.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.