کد خبر: 4340
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
ضدعفونی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با تولیت اماکن مذهبی جلسات داشتیم و تمهیدات خوبی اجرا شده تا اطلاع ثانوی حرم های مطهر در استان فارس تعطیل می شود و مسائل ضدعفونی کردن در تمام حرم ها اجرا می شود.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز در جلسه کارگروه سلامت که ویژه «کرونا» در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس برگزار شد، گفت: تا روز گذشته آمار را اطلاع رسانی می کردیم که از امروز آمار را به وزارت بهداشت ارائه می کنیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه از بین مواردی که مثبت شده، حال افراد خوب است و خوشبختانه فوتی نداشتیم اما هر چه جلوتر می رویم احتمال فوتی وجود دارد، اظهار کرد: چند اقدام مهم انجام گرفته است، همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشتیم و آموزش های مختلف اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان «علی اصغر (ع)» با 150 تخت آماده شد که تا کنون نیمی از آن استفاده نشده است و بیمارستان «شهید چمران» هم آماده کردیم، یادآور شد: این هفته، هفته سختی است.

همتی با اشاره به اینکه نیمه جنوبی کشور هنوز درگیر نشده است و آمادگی کاری خوبی را در مورد پیشگیری و مقابله با «کرونا» بوده است، اضافه کرد: در سطح فارس 38 مرکز را به عنوان مرکز سرپایی تا 12 شب سرپایی کردیم که 9 مرکز در سطح شیراز بوده است و دیروز 870 بیمار توسط این مراکز مورد معاینه قرار گرفته است که میزان کار بیمارستان «علی اصغر (ع)» پایین آمده است که آنان به بیماران اصلی «کرونا» بپردازند.

وی تاکید کرد: با تولیت اماکن مذهبی جلسات داشتیم و تمهیدات خوبی اجرا شده تا اطلاع ثانوی حرم های مطهر در استان تعطیل می شود و در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تنها یک در باز است و مردم از همان در وارد می شوند و در صحن سلام می دهند و خارج می شوند و سایر حرم های دیگر هم همین خواهد شد و مسائل ضدعفونی کردن در تمام حرم ها اجرا می شود.

همتی با اشاره به اینکه روزانه مترو و اتوبوس ها ضدعفونی می شوند و اماکن بین راهی هم ضد عفونی می شوند، اظهار کرد: در ترمینال ها هم تیم های جداسازی و ضدعفونی فعال خواهند بود و با تب سنج لیزری هم افراد مشکوک را جداسازی می کنند و این رویه در شماره گذاری هم اجرا شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری این مطلب که نگرانی در استان ما خیلی کمتر از سایر نقاط کشور است، افزود: در بحث تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کنند مشکلاتی در سطح جامعه وجود دارد، باید صنعت در این راستا وارد شود و بازار اشباع شود.

وی در پایان گفت: تقلیل ساعات کار ادارات و تعطیل کردن کارمندانی که جز بیماران ضعیف و بانوان دارای کودک کوچک هستند در دستور کار قرار گیرد.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.