تعویض پرچم آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین (ع)

مدیر روابط عمومی آستان مقدس حضرت «سید علاءالدین (ع)» گفت: حرم حضرت «سید علاءالدین (ع)» تعطیل نیست و تمام اقدامات پیشگیرانه در مورد شیوع بیماری کرونا در آن به انجام می رسد.

به گزارش پیام خبر، علی احلامیان، با اشاره به عدم تعطیلی حرم حضرت «سید علاءالدین حسین‌ (ع)» در شیراز، گفت: این حرم مطهر تعطیل نیست و تمام اقدامات پیشگیرانه در مورد شیوع بیماری کرونا در آن به انجام می رسد.

مدیر روابط عمومی آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین (ع) افزود: ضدعفونی کردن مستمر قسمت‌های مختلف حرم مطهر و مضجع شریف حرم، شستشوی مرتب و به‌ صورت روزانه صحن و سرای حرم، طی این ایام در حرم مطهر «حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع)» معروف به «آستانه» انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: به دستور تولیت آستان مقدس «حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع)»، طی اقدامات پیشگیرانه اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، از همان ابتدا فرش‌های حرم مطهر جمع‌آوری و برای شستشو به اماکن شستشوی فرش انتقال داده شد و روزی یک ‌بار نیز شبستان‌های حرم مطهر شستشو و ضدعفونی می‌شود.

مدیر روابط عمومی حرم مطهر سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز، تاکید کرد: علاوه بر این‌، بنرهای راهنمایی همراه با پیام‌های بهداشتی در نقاط مختلف این حرم مطهر برای رؤیت زائران نصب شده است.

وی ادامه داد: سرویس‌های بهداشتی حرم مطهر به‌ صورت مستمر ضدعفونی شده و کفشداری حرم نیز تعطیل شده و کیسه‌های نایلونی یک بار مصرف در اختیار زائران قرار داده می‌شود.

احلامیان اعلام کرد: در قسمت بازرسی نیز خدام حرم، بازرسی را از طریق وسایل الکترونیکی انجام می دهند و هیچگونه تماسی با زائران ندارند.

وی ادامه داد: متسفانه با اینکه چندین بار مراجعه و حتی مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گرفته است اما تا کنون ماده ضد عفونی دست در اختیار این حرم مطهر قرار داده نشده است و ضد عفونی دست‌ها به وسیله پدهای الکی و اسپری‌های الکل رقیق شده، انجام می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.