کد خبر: 4356
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
جشن نیکوکاری

جشن نیکوکاری امسال در ۱۱۳۸ پایگاه امدادی، ۲۲۰ مرکز نیکوکاری و از طریق سه درگاه اینترنتی برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس ضمن قدردانی و تشکر از حضور موثر مردم نیکوکار استان در مناسبت های مختلف، گفت: انصافا نیکوکاران و خیران استان همواره در انجام کارهای خیر افتخار آفرینی کردند.

بذرافشان برپایی جشن نیکوکاری را سنتی حسنه خواند و افزود: هر ساله مردم نیکوکار استان با فرهنگ زیبای نوع دوستی و دستگیری از نیازمندان در این آیین حضور یافته و به فرزندان ایتام و نیازمندان کمک های خود را اهدا می کنند.

مدیر کل امداد فارس یادآور شد: سال گذشته با کمک مردم نوع دوست استان، مبلغ ۲۳۵ میلیارد ریال در جشن نیکوکاری جمع آوری شد.

او در ادامه با بیان اینکه امسال نیز طبق هرسال این جشن به صورت نمادین از ۱۴ اسفند ماه جاری همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور و استان فارس برگزار می شود، گفت: ۱۱۳۸ پایگاه امدادی به همراه ۲۲۰ مرکز نیکوکاری در استان آماده دریافت کمک های مردمی هستند.

مدیر کل امداد فارس اضافه کرد: در سال جاری ۷۰۰ هزار پاکت جهت دریافت کمک بین دانش آموزان توزیع شده است که در صورت پایدار بودن مدارس پیش بینی می شود که از تعداد ۴۰۰۰ مدرسه در نظر گرفته شده و ظرفیت دانش آموزان در جهت کمک به نیازمندان استفاده شود.

بذرافشان متذکر شد: مردم نیک اندیش استان علاوه بر راه های مذکور می توانند از چندین درگاه به صورت غیر حضوری کمک های خود را به نیازمندان اهدا کنند. کد USSD کمیته امداد فارس که با شماره گیری #۰۷۱*۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه قابل پرداخت است و شماره کارت    ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۰۹۳۷۶   و شماره حساب ۰۱۰۱۲۷۷۳۰۷۳۰۰۰ که به دریافت کمک خیران جهت جشن نیکوکاری اختصاص یافته است.

مدیر کل امداد فارس افزود: همچنین خیران و مردم نیکوکار استان می توانند با نصب اپلیکیشن های سکه، سنا و تلفن ملی نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ و سایت امداد امام(ره) به نشانی emdad.ir  نیز اقدام به ارائه کمک های خود به نیازمندان کنند.

او در پایان به شعار جشن نیکوکاری امسال اشاره کرد و گفت: امیدوارم با بذل و بخشش خیران و با شعار زیبای " عید را به خانه هایشان ببریم" همه مردم عید و شروع خوبی را تجربه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.