کد خبر: 4358
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
جنگل تخت جمشید

مسئول میراث فرهنگی مرودشت گفت: بیش از یکصد درخت که به دلیل آفت و کم آبی در محوطه جنگل تخت جمشید خشک شده بودند و قابلیت احیاء نداشتند، در طرحی با کاشت نهال های پنج ساله کاج جایگزین می شوند و اینطور نیست که درختان محوطه تخریب شده و یا از بین بروند.

به گزارش پیام خبر، بهمن مردانی با اشاره به دلیل کندن برخی درختان در محوطه تخت جمشید، گفت: تعدادی از درختان محوطه جنگل تخت جمشید که سابقا تحویل شهرداری مرودشت بود در شهریورماه 98 به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تحویل داده شد.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرودشت، ادامه داد: به دلیل اینکه برخی از این درختان، طی پنج سال اخیر دچار خشکسالی شده بودند، تصمیم گرفته شد تا با نهال های جدید جایگزین شوند.

وی با تاکید بر دلیل جایگزین کردن این درختان، عنوان کرد: بیش از یکصد درخت که به دلیل آفت و کم آبی در محوطه جنگل تخت جمشید خشک شده بودند و قابلیت احیاء نداشتند، در طرحی با کاشت نهال های پنج ساله کاج جایگزین می شوند و اینطور نیست که درختان محوطه تخریب شده و یا از بین بروند.

گفتنی است، در روزهای اخیر در فضای مجازی تصاویری منتشر شده بود که کندن درختان جنگل تخت جمشید را زیر سئوال برده بود که با پیگیری های لازم، مشخص شد که در حال جایگزین شدن با نهال های تازه هستند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.