امیر سرتیپ دوم حسین محمدی، فرمانده و پیشکسوت دوران دفاع مقدس

فرمانده دوران دفاع مقدس در آستانه فرا رسیدن ۱۳ اسفند و سالروز عملیات غرور آفرین «کربلای ۷»، این عملیات را درخشان ترین کارنامه ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این عملیات در مورخه ۱۳ اسفند ۶۵ با رمز «یا مولای متقیان (ع)» در منطقه «حاج عمران» اجرا شد.

به گزارش پیام خبر، امیر سرتیپ دوم حسین محمدی، در آستانه فرا رسیدن 13 اسفند و سالروز عملیات غرور آفرین «کربلای 7»، این عملیات را درخشان ترین کارنامه ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این عملیات در مورخه 13 اسفند 65 با رمز «یا مولای متقیان (ع)» در منطقه «حاج عمران» و ارتفاعات «2519» به صورت نیمه گسترده و با هدف ایجاد خلل و کندی در انتقال نیروهای ارتش بعثی عراق به مناطق جنوبی برای دفاع از بصره توسط لشکر 64 ارومیه انجام و پس از سه روز نبرد جانانه رزمندگان اسلام با کفار بعثی با موفقیت به پایان رسید.

این فرمانده و پیشکسوت دوران دفاع مقدس، آزادسازی ارتفاعات مهم منطقه عملیات، انهدام ماشین جنگی دشمن، تسلط بر منطقه حاج عمران و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامه نبرد در منطقه را از مهم ترین دستاورد های این عملیات بر شمرد و افزود: در این عملیات به 12 گردان پیاده از سپاه پنجم عراق، تیپ های 93 و 96 احتیاط مستقر در منطقه، تیپ های 108 و 606 پیاده و پنج گردان توپخانه دشمن آسیب کلی وارد شد و حدود سه هزار نفر از نیروهای بعثی کشته و زخمی و 289 نفر از آنان نیز به اسارت ارتش اسلام در آمدند و چندین دستگاه تانک و نفربر توسط نیروهای خودی به غنیمت گرفته شد.

ارشد نظامی اسبق ارتش در منطقه فارس، در پایان با اشاره به نقش دلیر مردان هوانیروز در موفقیت این عملیات گفت: نقش فرماندهی قوی و مدبرانه امیر سرافراز ارتش اسلام امیر سرتیپ «آذرفر» به عنوان فرمانده لشکر 64 ارومیه و وجود روحیه و اعتماد به نفس رزمندگان این لشکر به سبب ایمان و اعتقاد راسخ به جوهره دفاع از ارزش های دینی و ملی، سرعت عمل، غافلگیری، زمان اجرای عملیات در شرایط جوی نامناسب و دمای چندین درجه زیر صفر برای فریب دشمن و رعایت اصول حفاظتی از عوامل مهم در موفقیت این عملیات بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.