حرم مطهر امام حسین (ع)

مدیرعامل شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران (شمسا) با اشاره به اینکه ۳۵ هزار نفر در انتظار سفر نوروزی عتبات عالیات هستند، گفت: طبق آنچه رئیس سازمان حج اعلام کرده حداقل تا ۱۵ فروردین هیچ سفری انجام نمی‌شود.

به گزارش پیام خبر، مصطفی قاسمی، درباره اعزام زائران عتبات عالیات در فروردین ماه، اظهار کرد: برای سفرهای نوروزی عتبات مجموعاً ۳۵ هزار نفر ثبت نام کرده بودندکه قرار بود سفرها در دو مرحله از ۲۴ اسفند تا ۹ فروردین و از این تاریخ تا ۳۰ فروردین انجام شود.

وی با بیان اینکه ما برای آغاز سفرها آمادگی کامل داریم ادامه داد: موضوع بین دولت جمهوری اسلامی و دولت عراق است و اگر قواعدی برای ورود به عراق برایمان ترسیم کنند مشکلی برای اعزام زائران نداریم. 

مدیرعامل شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران (شمسا) تصریح کرد: در ثبت‌نام اولیه اگر شرایط رو به بهبودی باشد به طور حتم ملاحظات اعمال و کارها زودتر انجام میشود اما طبق اظهارات رئیس سازمان حج و زیارت حداقل تا ۱۵ فروردین سفری انجام نمی شود. 

قاسمی با تاکید براینکه وجوه پرداختی متقاضیان دست نخورده باقی می‌ماند، تصریح کرد: تازمانی که سفرها صورت نگیرد از وجه پرداختی زائران برداشت نمی‌شود و در این بین اگر فردی به طور کلی از انجام سفر منصرف شود وجه پرداختی‌اش، عودت داده می‌شود. 

وی گفت: ما یک ثبت‌نام اولیه داریم که در آن متقاضیان درخواست خود را برای سفر به عتبات ثبت می‌کنند و بعد از آن اولویتها مشخص می‌شود؛ اگر تعداد روزهای انتخابی بالاتر از ظرفیت پیش بینی شده باشد به دلیل محدودیت در اقامتگاه‌ها و ارائه خدمات در کشور عراق بین افراد قرعه کشی انجام می‌شود. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.