کد خبر: 4455
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
کرونا را شکست می دهیم

دبیر اجرایی مسابقه «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته» گفت: مسابقه «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته»، ویژه شهروندان استان فارس درباره کرونا با هدف مواجهه با شرایط شیوع بیماری در نظر گرفته شده است.

به گزارش پیام خبر، نوید جعفری، نگارش روزانه را مایه تسکین و آرامش خاطر دانست و افزود: نگارش، رنج‌های انسان‌ را در مواجهه با وضعیت‌های دشوار کم می‌کند و در عین حال تجربه‌ای زیسته را با دیگر افراد جامعه به اشتراک می‌گذارد که در آن می‌توان تشابهات و مشترکات بسیاری یافت که این حس را به فرد القا می‌کند که تنها نیست.

دبیر اجرایی مسابقه «ویروس کرونا، قرنطینه خودخواسته» افزود: برگزاری مسابقه ویژه شهروندان استان فارس درباره کرونا با هدف مواجهه با شرایط شیوع بیماری در نظر گرفته شده است و افراد در تمامی گروه‌های سنی بدون محدودیت می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی اضافه کرد:‌ از لحاظ حجمی نیز  محدودیتی برای نگارش وجود ندارد اما مطالب باید تایپ و ویرایش ‌شده و در قالب فایل «word» ارسال شود.

دبیر اجرایی این مسابقه، اعلام کرد: علاقمندان می‌توانند از ۲۰ اسفندماه تا ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ آثار خود را به همراه مشخصات و آدرس و شماره تماس به شماره ۰۹۳۶۱۳۲۸۷۵۳ و یا آدرس honarhiraz24@gmail.com  ارسال کنند.

جعفری، درباره داوری آثار گفت: نویسندگان سه اثر برگزیده از سوی هیئت داوران و همچنین سه اثر برگزیده بر اساس آرای مردمی، مورد تقدیر قرار می‌گیرند و هدایای ارزنده‌ای در مراسم اختتامیه به آنها تقدیم خواهد شد.

گفتنی است، این مسابقه از سوی خبرگزاری «هنر شیراز» و با همکاری «مدرسه داستان‌نویسی حیرت» و معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.