کد خبر: 4483
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
حیدر اسکندپور شهردار شیراز

اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران مجموعه شهرداری شیراز اعلام کردند: همه فعالیت‌های خود را با اولویت توجه به موضوع پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامتی شهروندان دنبال می کنیم.

به گزارش پیام خبر، ، نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با شهردار شیراز و تعدادی از معاونین و مدیران شهرداری با موضوع بررسی آخرین وضعیت اقدامات شورا، شهرداری و سازمان‌های خدمات‌رسانی در مواجهه با پیشگیری از ویروس کرونا برگزار شد.
در این جلسه دکتر موسوی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های شهردار و مجموعه شهرداری به مسؤولیت های شورای اسلامی شهر و شهرداری در موضوع بهداشت عمومی شهر و به صورت خاص موضوع کرونا اشاره کرد. همچنین مهندس اسکندرپور شهردار شیراز نیز گزارشی از آخرین اقدامات شهرداری شیراز در زمینه پیشگیری از شیوع کرونا ارائه کرد.
در جلسه مشترک اعضای شورای شهر با شهردار و مدیران مجموعه شهرداری موارد زیر جهت حفظ سلامت شهروندان در برابر ویروس کرونا مقرر شد:
۱.شورای اسلامی شهر با عنایت به مسؤلیت قانونی خود در حوزه بهداشت عمومی شهر، تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
۲. مقرر شد شهرداری اقدامات لازم را جهت تعطیلی پایانه‌های مسافربری ورودی شهر در راستای جلوگیری از شیوع بیماری و حفظ سلامتی شهروندان انجام دهد. با توجه به وجود زمینه‌های انتقال بیماری به ویژه درایستگاه‌ها و کارگاه مترو، در اسرع وقت نسبت به تعطیلی مترو اقدام شود. در موضوع اتوبوس‌های درون‌شهری با در نظر گرفتن امکان سریع انتقال بیماری از این طریق با رعایت شرایط مردم و زمان‌بندی نسبت به حداقل رساندن زمان استفاده از اتوبوس و آن هم در مدت زمان محدود اقدام شود.
۳. شهردار شیراز اعلام کرد که تمامی اماکن عمومی در اختیار این دستگاه، اعم از سالن‌ها و فضاهای عمومی فرهنگی، هنری و ورزشی، پارک‌ها و فضاهای بازی را تعطیل کرده است.
۴. در موضوع تشییع و تدفین متوفیان در آرامستان‌ها و قبرستان‌های شهر، نهایت تلاش جهت به حداقل رساندن تعداد تشییع کنندگان به عمل آید.
۵. شورا و شهرداری برای کاهش ارائه خدمات حضوری و فراهم کردن زمینه ارائه خدمات بدون نیاز به حضور شهروندان اقدام کنند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل