استاندار فارس با هیات رییسه اتاق بازرگانی

استاندار فارس گفت: با هماهنگی های انجام شده با بخش خصوصی و دولتی تمهیدات لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا و کاهش شیوع این بیماری در استان اندیشیده شده است که برای موفقیت در این زمینه نیازمند همکاری و همگامی بیشتر مردم داریم.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی در دیدار هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس که با موضوع تمرکز فعالیت های بخش خصوصی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان برگزار شد، بیان کرد: اگر امروز استان فارس به نسبت استان‌های همطراز از وضعیت بهتری در شیوع ویروس کرونا برخوردار است به دلیل اقدامات و فعالیت هایی است که انجام شده و هماهنگی مناسب بین بخش خصوصی و دولتی است.
وی از اقدامات برای پیشکیری از شیوع ویروس کرونا را کاهش 40 درصدی حضور کارکنان دولت و انجام خدمات به صورت دورکاری عنوان کرد و افزود: برای ترددهای داخل استان طرح زوج و فرد شدن تردد خودروها از امروز پنجشنبه 22 بهمن ماه در شیراز اجرایی خواهد شد.
رحیمی اظهارداشت: در ایام نوروز امسال پذیرای هیچ مهمانی در استان نخواهیم بود و کنترل سختگیرانه ای در مبادی های ورودی استان فارس لحاظ خواهد شد که برای موارد اضطراری احداث دو بیمارستان صحرایی به منظور قرنطینه افراد مشکوک در مبادی ورودی استان پیش بینی شده است.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید با رعایت نکات بهداشتی قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند اضافه کرد: همچنین در قبال کسانی که به مسافران نوروزی استان اقامت و اسکان دهند، حکم بازداشت و برخوردهای قضایی شدید خواهیم کرد.
استاندار فارس ادامه داد: در ایام نوروز در استان فارس پذیرای هیچ مهمانی نخواهیم بود و پس از پایان بحران کرونا با مهمان نوازی مردم استان از مهمانان استقبال خواهیم کرد.
رحیمی عنوان داشت: در شرایط فعلی موضوع تامین مایحتاج بهداشتی و پزشکی مردم از اولویت های استان در بحث پیشگیری از کرونا است که با هدف تسریع در خدمات رسانی به عنوان نماینده عالی دولت در استان به صورت مستقیم بر واردات ملزومات مورد نیاز برای پرهیز از بروکراسی های رایج نظارت خواهم کرد.
وی تصریح کرد: همچنین اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخشی خصوصی می تواند نقش مهمی در ایجاد آرامش در تامین مواد بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مردم داشته باشد لذا هر چه سریع تر جلسه ای با حضور فعالان این بخش شامل واردکنندگان تجهیزات پزشکی، علوم پزشکی، نمایندگان قوه قضاییه و تعزیرات برگزار شود.
رحیمی افزود: ذخیره مکفی مایحتاج اساسی مردم در استان وجود دارد اما تمرکز فعالیت های خیرخواهانه خیرین با محوریت تامین اجتماعی نیز در حال انجام فعالیت است.
در ادامه این جلسه جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز گفت: برای تامین نیازهای بهداشتی و پزشکی مردم استان، پرهیز از موازی کاری و افزایش تاثیرگذاری فعالیت های در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان نیازمند همکاری بیشتر بخش هایی از جمله علوم پزشکی و سازمان صنعت، معاند و تجارت استان هستیم.
وی بیان کرد: در شرایط فعلی بسیاری از واردکنندگان تجهیزات پزشکی با برخوردهای ناهمخوان تعزیراتی با شرایط روبرو می شوند که در این زمینه نیاز است از برخوردهای تعزیراتی با واردکنندگان جلوگیری و در ترخیص ملزومات وارداتی استان تسریع شود.
رازقی با اشاره به مشکلات بخش عرضه کالاهای بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مردم نیز اظهارداشت: در حال حاضر کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد اما بازهم در بخش پخش و توزیع این کالاها با نگاه های تعزیراتی روبرو هستیم که این روند موجب ایجاد بازار کاذب، افزایش قیمت و خدشه دار شدن آرامش بازار می شود.
 وی اضافه کرد: موضوع ویروس کرونا در بسیاری از کسب و کارها خلل و آسیب ایجاد کرده است که این بخش در استان نیز نیازمند حمایت و تصمیم گیری های حیاتی است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: در بیماری کرونا موضوع انتقال بیماری بسیار جدی است لذا به همین دلیل مدیریت مهمانان نوروزی استان نیازمند مدیریت متمرکز برای جلوگیری از ورود مسافران و اسکان آنها در شهر و اطلاع رسانی شفاف و دقیق به مردم است.
رازقی عنوان داشت: مردم و رسانه ها نباید شرایط سخت حاصل شده از ویروس کرونا را عادی جلوه دهنده چرا که بیان واقعیت ها و آگاه سازی عمومی در خصوص این ویروس و راه های انتقال آن می تواند از بحران آن جلوگیری کند.
وی تصریح کرد: هر فرد باید تلاش کند قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشد که در این زمینه تعطیلی ادارت دولتی، نظارت برناوگان تاکسیرانی و الزام ضد عفونی تاکس های خطی و تلفنی، تعطیلی اصناف به جز هایپر مارکت ها، آگاه سازی روستاییان و محدودیت ترددهای بین روستایی و روستایی به شهری و توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر اقداماتی ضروری و مهم است.
رازقی افزود: همچنین بحث نظارت بر تودیع ملزومات پزشکی بین بیمارستان ها و لزوم تخصیص داروخانه های مشخص به داروهای مورد نیاز بیماران به منظور کاهش تردد و کاهش استرس نیز باید مورد توجه مدیریت استان قرار داشته باشد.
در این دیدار اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس به بیان دیدگاه ها و مسایل خود پیرامون مسایل و مشکلات بخش تولید و تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد بهداشتی و پزشکی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.