آیت الله دژکام در بازار

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: از مالکان و صاحبان اصناف نیز درخواست می‌کنم در این شرایط بحرانی و کِسادی بازار، هوای مستاجران و اصناف ضعیف را داشته باشند و دریافت اجاره‌بها و وصول چک‌ها را تا جای ممکن به تاخیر بیندازند.

به گزارش پیام خبر، آیت الله لطف الله دژکام، طی روزهای اخیر و پیش از اعلام تعطیلی رسمی واحدهای صنفی غیر ضروری، در چند نوبت ضمن حضور در بازار شیراز از وضعیت کسب و کار بازاریان در ایامی که مردم به پویش «در خانه می مانیم»، برای مقابله با شیوع کرونا پیوسته اند بازدید کرد و در این وضع کسادی بازار پای درد و دل بازاریان نشست

در حاشیه این بازدید نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: اگرچه ما در یک حالت غیر عادی جامعه هستیم اما طبیعت جامعه بشری این بوده که نظیر چنین بلاهایی در جامعه تکرار می شده است، در این راستا راه حل های دینی و اسلامی هم در این رابطه در قرآن کریم و بیانات معصومین وجود دارد، نکته مهم این است که مدیران و مسئولان طبق دستورات قرآنی و روایی برنامه ریزی عملی و اجرایی انجام دهند.

امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به آیه شریفه 281 سوره مبارکه «بقره»، اضافه کرد: خداوند متعال در این آیه می فرماید اگر شخصی برای نیاز خود از فردی پولی قرض کرده و بدهکار است، اما اکنون توان پرداخت آن را ندارد، باید صبر کنید تا هنگامی که امکانات آن فراهم شود تا بتواند دیون شما را بپردازند، همچنین خداوند در قسمت پایانی آیه نیز می فرماید اگر شخص قرض دهنده می تواند ببخشد و یا پول داده شده را بلاعوض کند؛ اگر ما بتوانیم این یک آیه از قرآن کریم را با همکاری دستگاه قضا و قوه مجریه که در راس بحران کرونا شخص رئیس جمهور است اجرایی کنیم یک آرامشی در فضای جامعه و کسب و کار ایجاد می شود و مردم از حالت نگرانی روحی بیرون می آیند که خود برای سلامت اجتماعی می تواند کمک شایانی باشد.

منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: به مردم توصیه می‌کنیم برای عبور از بحران بیماری کرونا، توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کرده و همچنان از حضور در اماکن عمومی نظیر بازار خودداری کنند.

آیت الله دژکام در ادامه عنوان کرد: توقع ما از مجموعه مدیران کشور این است که برنامه ها را طبق آیات قرآن کریم اجرایی کنند تا مردم آسایش روحی و روانی داشته باشند، البته خود مردم نیز باید به یکدیگر رحم کنند، چراکه اگر به یکدیگر رحم کنیم خداوند نیز به ما رحم خواهد کرد، ممکن است کسب و کار برخی در این بازار کساد باشد اما وجود دارند افرادی که وضع مالی آنان از اوضاع این افراد دشوار تر است و درواقع نان شب برای خوردن ندارند، از این رو خواهش من از همه مومنان این است برای اینکه خود آنان از بلاها سالم باشند و همچنین این بلا از همه انسان هایی که درگیر هستند بگذرد سعی کنند به نیازمندان بیشتر رسیدگی کنند چراکه اگر خیری به افراد نیازمند برسد دعای آنان در حق دیگران مستجاب خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: از مالکان و صاحبان اصناف نیز درخواست می‌کنم در این شرایط بحرانی و کِسادی بازار، هوای مستاجران و اصناف ضعیف را داشته باشند و دریافت اجاره‌بها و وصول چک‌ها را تا جای ممکن به تاخیر بیندازند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: هم مسئولان و هم مردم باید به 2 مورد پیرامون صبر در قرض ها و رحم کردن به یکدیگر توجه کنند تا خداوند رحم و بخشش خود را شامل حال ما کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.