کد خبر: 4516
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
نمای یک روز بارانی در شیراز

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود ۲ سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش پیام خبر، صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز ۲۴ اسفند، سامانه بارشی در نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکز کشور فعال است که شدت بارش در استان های لرستان، غرب کردستان، چهار محال و بختیاری، کهگلیویه و بویراحمد، ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان و شمال غرب فارس خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فردا ۲۵ اسفند، فعالیت این سامانه در غرب و جنوب غرب تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: همچنین در مرکز، شمال شرق، برخی مناطق شرق و دامنه های جنوبی البرز نیز بارش خواهیم داشت.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، فردا شدت بارش در ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگلیویه و بویراحمد و غرب اصفهان است همچنین در این روز برای شمال غرب و سواحل شمالی کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: روز دوشنبه ۲۶ اسفند، این سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج خواهد شد همچنین در این روز در شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران و سواحل شمالی کشور نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که روز سه شنبه ۲۷ اسفند برای نوار شمالی کشور بارش باران داریم تصریح کرد: روز چهارشنبه(۲۸ اسفند) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور به تدریج در بیشتر مناطق نیمه غربی بارش باران رخ می دهد امروز نیز شمال خلیج فارس و طی روز دوشنبه دریای خزر مواج است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.